انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 20564 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۲۷ - 22:52
برنامه ساماندهی تهران به روایت شهردار

برنامه ساماندهی تهران به روایت شهردار

اشاره: شهردار تهران از تبدیل بخشی از خیابان ولیعصر (عج) به پیاده راه خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با روش BOT (سرمایه‌گذاری، ساخت، بهره‌برداری) پروژه تبدیل بخشی از خیابان ولیعصر به محور پیاده را اجرا کنند.پیروز حناچی در نخستین اجلاس فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر تهران بابیان اینکه بر اساس نظرسنجی انجام‌شده از شهروندان ۷۰ درصد مردم، آلودگی هوا و ترافیک را مهم‌ترین مسئله تهران و حتی قبل از مسائل اقتصادی می‌دانند، گفت: در شهری که ۳ میلیون موتور و دوچرخه و تعداد زیادی خودرو درحرکت‌اند باید توسعه استفاده از دوچرخه یکی از محورهای اصلی کار باشد.وی بابیان اینکه در اتصال منطقه ۲۲ پایتخت و نمایشگاه بین‌المللی تهران به حمل‌ونقل عمومی درگذشته غفلت شده، گفت: البته سرمایه‌گذاران بزرگ منطقه ۲۲ مجاب شده‌اند، هزینه اتصال این منطقه به حمل‌ونقل عمومی را بپذیرند.

ستاره صبح-

شهردار تهران بابیان اینکه اگر یک ایستگاه مترو در محل نمایشگاه بین‌المللی وجود داشت امروز شاهد این حجم از ترافیک در این محدوده نبودیم، افزود: البته با ایجاد نمایشگاه شهر آفتاب (جنوب شهر) که یک‌دهم فضای آن ساخته‌شده است می‌توان نمایشگاه‌های بزرگ را به این محدوده منتقل کرد.حناچی با اشاره به جلسه امروز خود با رئیس‌جمهوری نیز یادآور شد: در این جلسه رئیس‌جمهوری قول حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ در شهر آفتاب را داد.
وی در ادامه به تشریح بخشی از برنامه‌های خودپرداخت و گفت: خیابان ولیعصر به طول ۱۸ کیلومتر و با ۲۰ هزار چنار که ۱۰۰ سال پیش در این خیابان کاشته شده‌اند، ازجمله خیابان‌های منحصربه‌فرد تاریخی است.شهردار تهران خطاب به سرمایه‌گذاران خارجی پیشنهاد داد که با روش BOT (سرمایه‌گذاری، ساخت، بهره‌برداری) پروژه تبدیل بخشی از خیابان ولیعصر به محور پیاده را اجرا کنند. این ظرفیت در خیابان انقلاب و آزادی نیز وجود دارد.

کشف آثار 8000 ساله
شهردار تهران بابیان اینکه ایجاد محور فرهنگی - تاریخی در تهران موضوع مهمی است، خاطرنشان کرد: تهران ازنظر دارا بودن ظرفیت‌های تاریخی قابل‌رقابت با اصفهان است اما به دلیل توسعه شهر تهران به این ظرفیت‌ها توجه نشده است.
وی به قدمت آثار کشف‌شده در تهران اشاره و بیان کرد: قدمت برخی از این آثار در منطقه دزاشیب و قیطریه به حدود ۸۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. تهران یک شهر تاریخی است که تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است.
شهردار تهران اتصال تپه چیتگر به دریاچه خلیج‌فارس و ایجاد مسیر طبیعت‌گردی در محور دسترسی از ارتفاعات شمالی به امامزاده داوود (ع) را از دیگر پروژه‌هایی برشمرد که در این دوره دنبال خواهد کرد.
حناچی بابیان اینکه نیازمند تغییر نگرش و رویکرد هستیم، خاطرنشان کرد: در هر پروژه‌ای سه حوزه منافع سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران و شهروندان وجود دارد و زمانی که منافع شهروندان نادیده گرفته شود، پروژه‌های ناهنجار در شهر ایجاد می‌شود؛ بنابراین تلاش می‌کنیم شهر پروژه‌های جدیدی را که منافع هر سه گروه را در برمی‌گیرد تجربه کند.
وی موضوع اشتغال را ازجمله مسائل محوری دولت و شهرداری برشمرد و افزود: شهرداری تهران در این زمینه حمایت از کسب‌وکارهای نوین را در دستور کار دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.