انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 20545 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۹ - 11:01

ستاره صبح

سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر دیروز به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی در جمع دانشجویان حضور پیدا کرد.
رئیسی در ابتدای صحبت‌های خود ضمن تجلیل از روز دانشجو و تبریک به دانشجویان اظهار کرد: سال‌های پیش به دلیل مشغله کاری توفیق نداشتم در جمع دانشجویان حضور پیدا کنم، اما امسال این توفیق شامل حال من شد.
وی تصریح کرد: به این دلیل که همسر بنده جزء هیئت‌علمی این دانشگاه است، بنده نیز با این دانشگاه آشنا هستم.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: جنبش دانشجویی اگر ببیند که جایی در جامعه عدالت نقض شده باید وظیفه خود را انجام دهد. روشن‌فکر کسی نیست که فرهنگ غربی را ترویج دهد، بلکه روشنفکر کسی است که به استقلال کشور بیندیشد.
این عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: با کنوانسیون‌هایی که پیش روی ملت می‌گذارند می‌خواهند خودتحریمی برای خود ایجاد کنیم. باید به نیروی انسانی متراکم و به جوانان اعتماد کنیم و بدانیم راهکار برون‌رفت از این مشکلات اعتمادبه‌نفس و اعتماد به خداست. به قول رهبری جوانان امروز راه‌حل مشکل هستند نه مشکل.
مردم حوزه استقلال را خوب می‌دانند و از نظرات مردم هم خبر داریم، اما در حوزه اجرا مردم راضی نیستند. مردم باید بدانند عدم موفقیت نخواستن است یا نتوانستن است؟
جامعه را دوقطبی و چندقطبی کردن و مسائل اصلی را فرعی کردن و برعکس کردن به نفع مردم و کشور نیست و مسئله امروز ما معیشت و اشتغال است. اما اشکال اینجاست که بعضی مشکل را اقتصادی نمی‌دانند و به دنبال راه‌حل سیاسی هستند که در اشتباه هستند.وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کنید اگر شما رئیس‌جمهور بودید همه‌چیز خوب می‌شد؟ مگر ایرانی نیستید؟ مگر باید رئیس‌جمهور باشید که همه‌چیز خوب شود؟ وی پاسخ داد: خدا رحم کرد که ما رئیس‌جمهور نشدیم که دلار بشود پنج هزار تومان. نمونه این سؤال را از من می‌کنند. سؤال این است که شرایط باید همین باشد؟ می‌دانید تا ۸۵ درصد از صادرات ما محصولات خام و نیمه‌خام است، حال آیا می‌توان آن را تبدیل به فرآورده کرد؟ بله می‌شود. آیا می‌توان ارز واردشده به کشور را مدیریت کرد. گزارش می‌شود که تولیدکنندگان مشکلشان نداشتن ارز است. در این مسئله که نقدینگی را بیش از سه و نیم برابر شده، این سؤال است که چرا این‌قدر نقدینگی ایجاد شد؟این نقدینگی اگر در خدمت تولید قرار نگیرد سیل بنیان‌کن می‌شود. مدیریت بر منابع مهم است. ما این دو سال هم مالیات ارزش‌افزوده می‌دهیم هم مالیات خرجی می‌دهیم حداقل آن‌هایی که فرار مالیاتی دارند، جلوی‌شان را بگیرند. مالیات را باید از یقه‌سفیدها گرفت. اگر از کسانی که مالیات نمی‌دهند، مالیات گرفته شود جلوی این دلال‌بازی‌ها گرفته می‌شود.اگر ما بودیم مسکن مهر را متوقف نمی‌کردیم، قانون فرانسه را در بحث محیط‌زیست بر قانون خود ترجیح نمی‌دادیم. چرا مرکزی که هوشمند برای کنترل سوخت بود را کنار گذاشتید؟ بسیاری از مشکلات می‌توانست با نگاه منصفانه حل شود.وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما برای تخلفات انتخاباتی سال ۹۶ شکایت کردید نتیجه چه شد، گفت: انتخاباتی که گذشت از انتخابات پرتخلف کشور بود و من بیش از ششصد گزارش از سراسر کشور داشتم. من برخلاف بعضی که فکر می‌کردند با مخالفت با نظر شورای نگهبان کار پیش می‌رود اعتقادم این بود که آرامش باید حفظ شود. بااینکه گزارش‌ها فراوان بود به همه مسئولان گفتم یک خواسته دارم که رسیدگی شود.
بعد از انتخابات حس آستان قدسی دارم. مطلقاً سمت‌وسوی انتخاباتی ندارم. باید به این تخلفات رسیدگی شود. چون کشور ما کشور انتخابات است پس باید رسیدگی شود. حضرت آقا هم گفتند که باید رسیدگی شود. من بازهم پیگیر آن هستم. ما مصرانه برای تضمین انتخابات در کشور می‌خواهیم این تخلفات رسیدگی شود.وی گفت: ما به‌غیراز اسرائیل و آمریکا حاضر به تعامل با دنیا هستیم، اما با حفظ عزت و جایگاه ایران اسلامی. می‌گویند شما با کنوانسیون‌ها مخالفید؟ خیر. اما باید منافع داشته باشد. بانیان آن خود امضا نکرده‌اند و اصرار می‌کنند ما امضا کنیم. ما باید دقیقاً بررسی کنیم.
رئیسی درباره قانون منع، به‌کارگیری بازنشستگان گفت: یک‌سخن در این است که آیا، آستان مشمول این قانون است؟ این بحث که ما مشمول هستیم یا نه یک بحث است، اما من این قانون را مفید می‌دانم. ما دویست و شصت نفر از کارمندان آستان را مرخص کردیم و چند نفر هستند که مشغول هستند که ما در همه سطوح آن قانون را اجرایی خواهیم کرد.
در این لحظه دانشجویی دوباره سؤال خود را درباره سال ۶۷ پرسید که رئیسی گفت: در سال ۶۷ پرونده‌ها  مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه حکم صادر کرده بود و حکم تأیید شده بود، مثلاً الآن قاچاقچیان هستند که حکمشان اجرا نمی‌شود؛ چون فکر می‌کنند این‌ها از شدت آن‌طوری ندارد و مراحل خفیف‌تری دارند. امام به حکم کسانی که محارب بودند و اثبات شده ولی به دلایلی اجرای حکمشان به تأخیر افتاده اشاره داشت. این هیئت برای کسانی بود که حکمشان قطعی شده است. متأسفانه هم منافقین این راه را آغاز کردند. من گفتم دفتر نشر آثار امام مبانی فقهی امام را برای مردم روشن کنند. برخورد امام امنیت کشور را برای همیشه به وجود آورد و فضای کشور از وجود منافقین پاک شد و این از کارهایی بود که امام انجام داد. هیئت سه‌نفره دادستان قاضی شرع و سوم نماینده اطلاعات از آن هیئت بودند اما بعضی می‌خواستند تسویه‌حساب با امام و انقلاب و نظام کنند که نام بنده را در جریانات سال 67 بیان کردند. اما بعضی که با حقوق هم آشنا هستند در جریان انتخابات چیز دیگری گفتند. من در زمانی که در دادگاه‌ها مشغول بودم در نقش مدعی حق بودم نه قاضی که حکم صادر می‌کند.

-

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.