انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 20337 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۱۹ - 08:27
ارز و سکه در سراشیبی قیمت

ارز و سکه در سراشیبی قیمت

اشاره:پس از اعلام سیاست جدید ارزی از سوی بانک مرکزی و اعلام این که قرار است میلیارد و 500 میلیون یورو و همچنین 8 میلیارد دلار به بازار رسمی و غیر رسمی تزریق شود روز گذشته قیمت ارز و سکه بر خلاف هفته های گذشته روند افزایشی آن متوقف و قیمت ارز و سکه روندی کاهشی به خود گرفتند.گفتنی است هفته گذشته از روز شنبه تا چهارشنبه به طور متوسط هر روز بیش از 1000 تومان به قیمت دلار در بازار آزاد اضافه شد تا آن جا که قیمت دلار رکورد بی سابقه زد و به مرز 15 هزار تومان رسید.موضوعی که هم مسئولان و هم مردم را نگران کرده بود.این که قیمت ها از روز گذشته در سراشیبی قرار گرفته اند خبر خوبی برای مردم به شمار می رود.

ستاره صبح-روز گذشته سکه تمام طرح جدید ۱۴۰ هزار تومان کاهش یافت و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۰۰۰ تومان ارزان تر شد.در بازار دیروز انواع سکه،نیم سکه،ربع سکه و سکه یک گرمی با روندی کاهشی همراه بود.بر این اساس هر قطعه سکه تمام طرح قدیم، سه میلیون و 851 هزار تومان فروخته شد و هر قطعه سکه تمام طرح جدید نیز به قیمت چهار میلیون و 67 هزار تومان معامله شد.نیم سکه نیز دو میلیون و 41 هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و 21 هزار تومان داد و ستد شد.طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر هر قطعه سکه یک گرمی 611 هزار تومان قیمت گذاری شد.همچنین هر گرم طلای 18 عیار با کاهش چشمگیر قیمت نسبت به روز شنبه، 340 هزار و 800 تومان در طلافروشی‌ها قیمت داشت. هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم یک میلیون و 476 هزار تومان فروخته شد.در بازار جهانی نیز هر اونس طلا نیز 1197 دلار و دو سنت معامله شد.
تحویل ارز مسافرتی با نرخ بازار
به گزارش ستاره صبح دیروز ارز مسافرتی در حالی به بانک‌ها بازگشت که شرایط آن با گذشته تفاوتی نکرده و تنها نرخ این ارز است که همسطح بازار شد و به ازای هر مسافر، با یورویی تا ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومانی به فروش رسید.
خبر دیگر این که پرداخت ارز مسافرتی بار دیگر در بانک‌ها آغاز شد؛ اما در حال حاضر فقط در هفت شعبه بانک ملی این پرداخت انجام می‌شود. اینکه ارز مسافرتی با چه شرایطی به متقاضیان تحویل می‌شود، پیگیری‌ از شعب حکایت از این دارد که تغییری در نحوه پرداخت نسبت به قبل اتفاق نیفتاده و فقط نرخ متفاوت است. بر این اساس هر مسافر فقط یک بار در سال می‌تواند از شعب بانک، ارز مسافرتی دریافت کرده و سقف آن برای کشورهای مختلف متفاوت است؛ به‌گونه‌ای که برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو به مسافر پرداخت خواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.