انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 20309 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۵ - 11:55
چرا سپاه باید به ما پول بدهد؟
رامبد جوان مطرح کرد

چرا سپاه باید به ما پول بدهد؟

ستاره صبح-

به گزارش ایلنا، نشست خبری برنامه خندوانه با حضور رامبد جوان و علی احمدی (کارگردان و تهیه‌کننده برنامه خندوانه) برگزار شد. رامبد جوان در ابتدای مراسم گفت: چون در قسمت‌های مختلف موضوعات مختلفی برای گفت‌وگو پیش می‌آمد تصمیم گرفتیم که در یک نشست کلی با حضور خبرنگاران این جلسه را برگزار کنیم.علی احمدی هم در ادامه گفت: گاهی تماس‌هایی از سمت خبرنگاران برای سؤال‌ها داشتم، ولی عذرخواهی می‌کنم که با توجه به سیاست برنامه، تصمیم بر این بود که مصاحبه نکنیم و یک نشست کلی برگزار کنیم.در ادامه نشست به خبرنگاران واگذار شد تا با پرسش‌های خود جلسه را پیش ببرند.

سانسور استندآپ‌ها به دلیل عدم آشنایی 
رامبد جوان در پاسخ به سؤالی درباره نحوه نظارت بر برنامه خندوانه و به‌خصوص خنداننده‌شو گفت: نظارت بحثی کلی است که البته در بعضی شبکه‌های مختلف برای آن وضعیت‌های متفاوتی تعریف شده است. شبکه نسیم شبکه تفریح و سرگرمی بوده و قرار است در آن شوخی‌های متعددی گفته شود. جوان همچنین درباره کمدین‌های خنداننده‌شو و صحبت‌هایی که گاهی درباره سانسور متن‌هایشان داشته‌اند، ادامه داد: این بچه‌ها مدیوم تلویزیون را نمی‌شناسند و برخی از آن‌ها در فضای مجازی کار کرده‌اند که آزادی عمل به‌مراتب بیشتری دارد ولی همه می‌دانند که تلویزیون با این رسانه‌ها فرق داشته و باید مراقبت بیشتری در آن صورت گیرد. در اصل می‌توان گفت این سانسورها به دلیل عدم آشنایی بچه‌ها با تلویزیون است.
وی ادامه داد: یکی از عناصر اصلی که می‌تواند موجب آزادی بیشتر در شوخی‌ها شود، حمایت شما به‌عنوان رسانه‌هاست؛ هرچه این حمایت‌ها بیشتر باشد ما می‌توانیم خط قرمزهایمان را گسترش دهیم و دیگر شوخی‌هایمان تنها مختص خانواده‌ها نباشد.
مگر خندوانه اسپانسر ندارد که سپاه 
به ما پول بدهد؟

علی احمدی نیز در پاسخ به سؤالی درباره حواشی فصل پنجم خندوانه همچون انتشار سندی مبنی بر دریافت پول از برخی نهادهای خاص و همچنین دعوا با حسین فرح‌بخش، گفت: پول‌های سپاه موضوعی بدون سند بود که تنها در فضای مجازی مطرح شده است. خواهش ما از رسانه‌ها این است که بدون سند چیزی را منتشر نکنند. در بحث‌های مطرح‌شده هیچ سندی منتشر نشده و اگر هم سندی انتشار یافته، خیلی مخدوش بوده که نمی‌توان به آن استناد کرد. هر کسی که قدری با تلویزیون آشنایی داشته باشد، متوجه چگونگی کار با اسپانسر خواهد بود. ما به‌هیچ‌وجه طرف حساب مستقیم با اسپانسر نبوده‌ایم بلکه با صداوسیما قراردادی بسته شده و ما هزینه‌های خود را از آن‌ها می‌گیریم.جوان هم درباره این موضوع گفت: من هم می‌توانم چنین اتهامی را به رسانه شما بزنم و بگویم از فلان جا پول می‌گیرید و شما می‌توانید در پاسخ بگویید به شما ربطی ندارد و یا هر چیز دیگری. این‌قدر این چیزها مسخره است که توضیح دادن درباره آن‌ها کاری اضافی است. چرا باید سپاه به ما پول بدهد؟ مگر برنامه خندوانه اسپانسر ندارد؟ اتهاماتی علیه بنده عنوان می‌کنند که بیشتر شبیه اتهام‌های گانگسترهاست! ولی باید بگویم که ما برنامه‌ساز هستیم نه گانگستر. همه مکانیسم درآمد ما در این حرفه است و اگر هم پولی دربیاوریم در این حرفه خرج می‌کنیم و فیلم می‌سازیم. فیلم ساختن چیز بدی نیست. در این مدت ما سه فیلم ساختیم و برای مایی که نمی‌توانستیم این کار را خوب انجام دهیم، ساخت سه فیلم و به سرکار بردن سه گروه فیلم‌سازی اقدام بسیار خوبی محسوب می‌شود. درعین‌حال باید به کسانی که می‌گویند ما از سپاه پول می‌گیریم بگویم اگر حرف آن‌ها درست باشد، پس تعهد ما به سپاه چیست؟ با این شرایط چرا ما برای اسپانسرهای دیگر خودمان را تکه‌پاره می‌کنیم؟ گفته می‌شود که شهرداری به ما پول می‌دهد، ولی ما هیچ تبلیغی برای شهرداری انجام نداده‌ایم. خب چرا باید شهرداری پول مفت به ما بدهد؟

حرف‌ها یمان درباره یکدیگر
اینکه چه اخباری درست و غلط است و تمیز دادن و انتشار این دو، وظیفه‌ای است که باید در خود احساس کنیم؛ چراکه با آن می‌توانیم از برنامه‌ای که هدفش ایجاد حال خوب برای مردم است، مراقبت کنیم. ما از روز اول ساخت و تولید برنامه خندوانه هدفمان مشخص بود و حالا که پنج فصل از آن گذشته است می‌توانیم ببینیم که چند نفر از آدم‌هایی که هیچ‌گاه در رسانه دیده نشده‌اند، در این برنامه حرف زده‌اند و مورد توجه قرار گرفتند.قطعاً برای ما ساخت سریال نمایش خانگی کار ساده‌تری بود و می‌توانستیم پول بیشتری درآورده و  زمان کمتری بگذاریم. شما به‌عنوان رسانه باید جوری مدیریت کنید که این اخبار برای مردمی که از موضوع اطلاع ندارند، درست جا بیفتد. امروز این طرز فکر جا افتاده که همه در حال خوردن‌اند یا به جایی وصل هستند؛ واقعاً این چه تصوری است؟

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.