انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 20236 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۱۷ - 10:20
ادعای ذوالنور؛ تکذیب ظریف

ادعای ذوالنور؛ تکذیب ظریف

اشاره: مجتبی ذالنور نماینده اصولگرای مجلس دهم که پیش از این خبر اخذ تابعیت 2500 ایرانی در دوران اوباما را داده بود، درباره ارائه سند برای صحبت‌های خود، گفت: هر وقت یقه‌مان را گرفتند مستندات را هم ارائه می‌کنیم. محمدجواد ظریف هم با رد ادعاهای وی در مورد دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت در مذاکرات هسته‌ای گفت: این موضوع از پایه دروغ است.ماجرا از این قرار بود که مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگویی گفت: وقتی آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد، به ۲۵۰۰ نفر از ایرانیان تابعیت اعطا کرد و برخی آقایان و مسئولان با یکدیگر مسابقه گذاشتند که فرزندانشان جزو این ۲۵۰۰ نفر باشند. امروز اگر این افراد از آمریکا اخراج شوند، مشخص می‌شود که چه کسانی زد و بند دارند و منافع ملی را به آب‌نبات امریکا می‌فروشند.صحبت او با واکنش‌های زیادی روبرو شد و حتی دونالد ترامپ به حرف ذوالنور استناد کرد و در توییتی نوشت: دولت اوباما به ۲۵۰۰ ایرانی شهروندی آمریکا داده است.

ستاره صبح-

مستندات
به گزارش اعتمادآنلاین، مجتبی ذالنور نماینده اصولگرای مجلس درباره حواشی خبرش مبنی بر اینکه 2500 نفر از اتباع ایرانی، در دوران رئیس‌جمهوری سابق آمریکا تابعیت آمریکایی گرفته‌اند و تکذیب آن از طرف مقامات مسئول در دوران باراک اوباما هر وقت یقه‌مان را گرفتند،‌ مستندات ارائه می‌دهیم.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در واکنش به این پرسش که «با توجه به تکذیب این ادعا از جانب مقامات دولت اوباما، آیا نمی‌خواهید مستنداتتان را ارائه کنید، گفت: «هرکس که یقه‌مان را گرفت، آن وقت اسناد را عندالاضطرار رو می‌کنیم.» نماینده اصولگرای قم همچنین هنگامی‌که با اصرار خبرنگار «اعتماد» مبنی بر اینکه سؤالات بسیاری در این رابطه مطرح است روبه‌رو شد، گفت: «بله! سؤال که زیاد است. از دیشب تابه‌حال بیش از 50 خبرنگار ایرانی و خارجی تماس گرفته‌اند اما اگر موافق باشید، در فرصتی دیگر گفت‌وگو کنیم. البته چون منبع خبر اولیه، شما بودید، هر زمان بنا به صحبت دراین‌باره بود «اعتماد» در اولویت است.»
 سید حسین نقوی حسینی، دیگر نماینده مجلس که شبیه به ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و جبهه پایداری و منتقد برجام و دولت نیز هست درباره ادعای ذوالنور، می‌گوید: «نمی‌دانم. تابه‌حال نشنیده‌ام. از خودش بپرسید. نه تأیید می‌کنم، نه تکذیب!»
 او درعین‌حال می‌گوید: «مسئولان مذاکره‌کننده همان زمان تأکید داشتند که بخشی از مذاکرات محرمانه است و طبیعتاً ما از این بخش‌های محرمانه مطلع نیستیم. ما صرفاً در مورد مسائلی که مربوط به این بخش‌های محرمانه نباشد و در کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم و متعاقباً در کمیسیون امنیت دوره قبل و فعلی موردبحث قرارگرفته باشد یا مسائلی که در جریان تحقیق و تفحص دو تابعیتی‌ها مطرح‌شده باشد، مطلع هستیم.»

ظریف: اگر دوستان چنین امتیاز عجیبی را گرفته‌اند بحث دیگری‌ است
وزیر خارجه کشورمان با رد ادعاهای نماینده مجلس در مورد دریافت ۲۵۰۰ گرین کارت در مذاکرات هسته‌ای گفت: این موضوع از پایه دروغ است.به گزارش الف، محمدجواد ظریف گفت: بنده که مذاکرات را انجام دادم این خبر را تکذیب می‌کنم. از پایه دروغ است. هیچ‌گاه این‌گونه مباحث (حتی درخواست مشروعی مثل لغو محدودیت تحرک دیپلمات‌های ایرانی در سازمان ملل متحد) در مذاکرات و یا حواشی آن و یا به هر نحو دیگری مطرح نشده است.
ظریف تأکید کرد: اگر دوستان آقایان دلواپس بدون اطلاع مذاکره‌کنندگان چنین امتیاز عجیب و غیرمعمولی را از آمریکا گرفته‌اند (که به گفته روز گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه ترامپ حتی مسئولیتش با وزارت خارجه که طرف مذاکره ما بود نبوده و نیست) که این قدر با اطمینان از آن سخن می‌گویند بحث دیگری است. خوب است اسامی این افراد را منتشر کنند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.