انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 20224 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۱۱ - 17:13
تداوم فشار برای ترمیم کابینه
ستاره صبح گزارش می دهد از

تداوم فشار برای ترمیم کابینه

اشاره: عملکرد تیم اقتصادی دولت صدای نمایندگان مجلس، کنشگران سیاسی و شهروندان را درآورده است. در همین ارتباط چند روز پیش ۱۷۸ نماینده مجلس با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستارترمیم تیم اقتصادی کابینه شدند.در تازه‌ترین سخن درباره ترمیم کابینه محمدرضا بادامچی، نماینده تهران گفت: «ترمیم کابینه تأثیر مثبتی بر جامعه دارد و رئیس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد». سید رضا اکرمی، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری هم گفته «تغییر در کابینه دوازدهم حتمی است». عبدالله ناصری، عضو بنیاد باران نیز گفته «دولت گام اول تغییر را جدی بردارد».علی صالح‌آبادی گفت: «شرایط کشور به‌گونه‌ای مشابه دوران جنگ شده و در این وضعیت برای برون‌رفت از بحران‌ها نیاز به مدیران چابک، شجاع صاحب برنامه و رسیک پذیر داریم».حال باید دید انتقاد کنشگران و نمایندگان از تیم اقتصادی دولت و موضوع‌ترمیم کابینه به کجا خواهد رسید.

ستاره صبح-بادامچی: ترمیم کابینه تأثیر مثبتی بر جامعه دارد

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایلنا، با تأکید بر این موضوع که رئیس‌جمهور باید سکوت را کنار گذاشته و مشکلات و موانع پیش روی خود و دولت را با مردم در میان بگذارد، گفت: متأسفانه طیفی وجود دارد که تنها رئیس‌جمهور را مسبب مشکلات و معضلات جامعه می‌داند و می‌خواهد رئیس‌جمهور را ناکارآمد جلوه دهد، درحالی‌که این موضوع از واقعیت به دور است و ما نمی‌توانیم تمام مشکلات را به گردن رئیس‌جمهور بیندازیم.
وی افزود:‌ همان‌طور که مقام معظم رهبری هم عنوان کردند باید هر سه قوه با همکاری هم تلاش کنند تا مشکلات به وجود آمده رفع شود. 
این عضو فراکسیون امید در خصوص درخواست نمایندگان مجلس از دولت برای ترمیم کابینه هم گفت:‌ معتقدیم در صورت محقق شدن این خواسته کمک بزرگی به حل مشکلات خواهد شد و اگر با توجه به التهابات اقتصادی که در چند ماه اخیر در جامعه به وجود آمده رئیس‌جمهور بپذیرد که در همکاری با برخی از اعضای تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کند، این می‌تواند تأثیر مطلوبی بر جامعه داشته باشد و این پیام را دارد که رئیس‌جمهور برای حل مشکلات مصمم است.

سید رضا اکرمی : تغییر در کابینه دوازدهم حتمی است
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: تغییر در کابینه باید انجام شود، دولت از مدت‌ها قبل به این نتیجه رسیده بود که باید کابینه به سمت جوان‌تر شدن حرکت کند، اما متأسفانه در تصمیم کند عمل می‌شود که این ضعف را باید بپذیریم. سید رضا اکرمی در گفتگو با  آنا با اشاره به برخی خبرسازی‌ها مبنی بر استعفای رئیس‌جمهور از سوی برخی اصلاح‌طلبان گفت: همه حرف‌ها و نقل‌قول‌ها مبنی برکنار رفتن برخی دولتی‌ها و حتی استعفا یا استیضاح آقای رئیس‌جمهور از روز چهارشنبه و بعد از صحبت‌های آقای روحانی منتشرشده است.وی گفت: بعد از سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور خیلی‌ها استقبال کردند و برخی نیز نپذیرفتند و معتقد بودند این حرف‌ها چیزی را جایگزین نمی‌کند، در هر صورت باید این صورت مسئله پذیرفته شود که دولت نیاز به تغییر دارد.اکرمی بابیان اینکه پذیرش وجود مشکل در کشور از سوی دولت و مسئولین ضروری است تصریح کرد: برخی در امور کشور از این مشکلات به وجود آمده سوءاستفاده می‌کنند و هر بار به یک وسیله مانند ارز یا مسکن، به جامعه ضرر می‌رسانند.عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه بیان واقعیت و حقایق از وظایف ما در دولت و حتی در جامعه است خاطرنشان کرد: مسئله سیستم تشویق و تنبیه را باید در امور رعایت کنیم، هرکسی که شفاف و درست و خوب و صادق عمل می‌کند تشویق شود و هرکسی که خلاف می‌کند با او برخورد کنیم، هرچند این امکان هم وجود دارد که عده‌ای سو استفاده کنند و این کار را دستاویز و بهانه قرار دهند.
عبدالله ناصری: دولت گام اول تغییر را جدی بردارد
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور برای حل مشکلات کشور باید در کابینه تغییرات اساسی ایجاد کرده و گام اول را جدی بردارد، گفت: البته برون‌رفت از مشکلات تنها با تحول در قوه مجریه صورت نمی‌گیرد.عبدالله ناصری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور، اظهار کرد: سخنان رئیس‌جمهور نسبت به صحبت‌هایی که دو سال اخیر داشته است، مقداری توجهات را بیشتر به خودش جلب کرد و از جهاتی بهتر بود ولی به همان میزان هم مطالبات اجتماعی را در جامعه رأی و حتی فراتر از جامعه رأی رئیس‌جمهور بالا برد. این سخنانی از جهاتی حساس و جالب‌توجه بود و از سویی هم نسبت به صحبت‌های قبلی رئیس‌جمهور، مطالبات از دولت را خودبه‌خود افزایش داد.وی بابیان اینکه  ارزیابی‌های بعدی جامعه از صحبت‌های رئیس‌جمهور حساس‌تر خواهد شد، افزود: انتظار برای تغییرات اساسی در تیم رئیس‌جمهور تا این سخنرانی به این اندازه زیاد نبود؛ اما این سخنرانی این انتظار را افزایش داد بنابراین رئیس‌جمهور حتماً باید زودتر دست به تغییرات جدی بزند تا جامعه صحبت‌های وی را باور کند. تنها راه رئیس‌جمهور این است که خیلی جدی تغییرات اساسی در حوزه مدیریت ارشد قوه مجریه ایجاد کند و حتماً بداند این تغییر و تحول نباید در حد یکی دو نفر باشد زیرا در این شرایط و همچنین در صورت بی‌توجهی به استانداران و مدیران استانی، اتفاق مهمی نخواهد افتاد. هیچ‌وقت در این پنج سال گذشته جامعه منتظر ارزیابی از صحبت‌های رئیس‌جمهور نبوده پس رئیس‌جمهور باید سریعاً دست به کار شود.

.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.