انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نگاهی به سریال‌های نوروز ۱۴۰۰
سوگند خوردن در ایران باستان
خاطرمان به شما سخت مشغول است!
چرا رمان «نگهبان» یکی از بهترین آثار داستانی دهه 90 است؟
درباره رمان «گتسبی بزرگ» اثر «اسکات فیتزجرالد» گتسبی هنوز زنده است
الگوی شرقی در جامعه غربی
معصومیت در سایه
«اسپندارمذ»، روز عشاق به سبک ایرانیان باستان
نگاهی به کارنامه‌ کاری «پل المر مور»، منتقد محافظه‌کار آمریکایی
جزئیات سفر در نوروز ۱۴۰۰
نادیده گرفتن هدیه تهرانی، شوک به مخاطبان جشنواره امسال
ممنوعیت سفر به 36 شهر پرخطر
حاشیه‌های کرونایی آخرین جشنواره فیلم فجر قرن
مخالفت اهالی هنر با اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان
در نشست رسانه‌ای جشنواره «موسیقی فجر ۳۶» چه گذشت؟
پروتکل‌شکنان سینمایی!
صداوسیما تبدیل به محلی برای بیزینس مداحان شده است
حاشیه‌های لغو نمایشگاه عکس «پرنسس‌های کوره»
خسارت ۲۲ هزار میلیارد تومانی صنعت گردشگری زیر سایه کرونا
درخشش رنگین‌پوستان در گلدن گلوب ۲۰۲۱
خداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرام
بازگشایی موزه «دفینه» پس از 5 سال تعطیلی
غیبت ۱۱ درصد داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۰
نگاهی به زندگی «نیوتن آروین» بیوگرافی‌نویس چیره‌دست
روایت کارگردان فیلم «خورشید» از تراژدی کودکان کار
پیامدهای تصویب وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی
ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی
درآمد ناشی از گران شدن اینترنت کجا هزینه می‌شود؟
بیشتر
کد خبر: 103647 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۳ - 00:03
مخالفت اهالی هنر با اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان
گزارش

مخالفت اهالی هنر با اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان

اشاره: اخیراً نامه‌ای از سوی سازمان نظام پزشکی به وزارت بهداشت منتشرشده که در آن خواسته‌شده با توجه به فعالیت هنرمندان در عرصه فیلم‌سازی و سریال سازی برای تولید برنامه‌های هنری باهدف دعوت مردم به ماندن در خانه، ترتیبی اتخاذ شود تا سهمیه لازم برای اولویت واکسیناسیون هنرمندان همپای کادر درمان در نظر گرفته شود. این نامه که از سوی حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی خطاب به کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نوشته‌شده در روزهای گذشته با واکنش‌ها و انتقادهای مختلفی همراه بوده است. بسیاری در فضای مجازی نوشتند که چرا هنرمندان باید در اولویت دریافت واکسن باشند؟ تا جایی که حتی افرادی از بین هنرمندان نیز وارد میدان شدند و اعلام کردند که درخواستی برای اولویت داشتن در دریافت واکسن ندارند. گزارش پیش رو درباره واکنش‌ها به این موضوع است.

ستاره صبح-

این روزها درحالی‌که بخش عظیمی از انرژی کادر درمان و پزشکی کشور طی یک سال گذشته صرف مبارزه با ویروس مرگبار کرونا شده و حضور فداکارانه این جمعیت ازجان‌گذشته بر کسی پوشیده نیست، انتشار نامه سازمان نظام پزشکی و درخواست قرار دادن هنرمندان در اولویت برای تزریق واکسن کرونا واکنش‌هایی را به همراه داشته است. انتشار این نامه، موجی از واکنش‌ها را در فضای مجازی به همراه داشت. دراین‌ارتباط هانیه توسلی بازیگر سینما و تلویزیون نوشت: «خیلی پیشنهاد عجیب و غیرمنطقی است. کادر درمان در اولویت هستند و بعد سالمندان و بیمارانی که بیماری زمینه‌ای دارند و بهترین روش طبق استاندارد جهانی»

فاطمه معتمدآریا: تکذیب می‌کنم
همچنین فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون در نامه‌ای نوشت: «اینجانب، فاطمه معتمدآریا، خبر مربوط به هرگونه فعالیت خود در ارتباط با درخواست اولویت واکسیناسیون هنرمندان سینما را اکیداً تکذیب می‌کنم. باوجود از دست رفتن بسیاری از هنرمندان تکرارناشدنی سینما به دلیل ابتلا به کرونا، اولویت را شروع واکسیناسیون گسترده و بدون اتلاف وقت همه مردم ایران می‌دانم.»

پدرام شریفی: خون ما رنگین‌تر نیست!
پدرام شریفی دیگر بازیگر سینما که در فضای مجازی نیز فعال است، در پاسخ به کرمانپور نوشت: ضمن تشکر به خاطر توجه شما به‌سلامت ما و همکاران ما در سینما و تلویزیون ذکر چند نکته را واجب می‌دانم. در کنار ما که در شرایط بسیار پرخطر مشغول کار هستیم، بسیار انسان‌های دیگر در این سرزمین، همانند ما و همکاران ما در حال کسب درامد برای گذران زندگی خود هستند. ممنون که متوجه شرایط سخت ما در هنگام تولید یک فیلم هستید که بدون ماسک مجبور به ایفای نقش خود هستیم، اما خون ما رنگین‌تر از آن آدمی نیست که مجبور است با مترو به سر کار خود برود و مجبور است سوار تاکسی شود و امیدوار باشد که کناردستی او کرونا نداشته باشد. من به آن سربازی فکر می‌کنم که در خوابگاه می‌خوابد و مجبور است دو سال در این شرایط خدمت کند. من از توجه شما متشکرم، اما ترجیح می‌دهم از شما درخواست کنم تا شرایط واکسن زدن را برای همه مردم به همان اولویتی که در جهان برقرار است انجام دهید.

چرا کارگران و رانندگان در اولویت 
واکسن کرونا نباشند؟
دراین‌ارتباط روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در واکنش به نامه مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در یادداشتی نوشت: انتشار نامه شگفت‌آور سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص ضرورت اولویت داشتن هنرمندان برای دریافت واکسن، مایه بهت و تعجب و البته تأسف است. واقعاً متولیان سازمان نظام پزشکی باور دارند که هنرمندان برای دریافت واکسن اولویت بیشتری از کارگران، دست‌فروشان، پیک‌های موتوری، آتش‌نشانان، امدادگران، پلیس و رانندگان تاکسی‌دارند؟ آیا مجموعه نظام پزشکی در بین خود، متخصص اخلاق زیستی، بیواتیک و یا اخلاق پزشکی ندارد که این نامه را منتشر کرده است؟ انتظار این است که سازمان نظام پزشکی، بابت انتشار چنین نامه‌ای از مردم عذرخواهی کند و نامه را پس بگیرد.

واکسن خارج از نوبت نمی‌خواهیم
رئیس انجمن کارفرمایی تهیه‌کنندگان (اکت) اعلام کرد که اعضای این تشکل صنفی سینما، هیچ‌گونه مطالبه خارج از نوبتی برای دریافت واکسن کرونا ندارد. به گزارش ایسنا، در متن نامه فرشته طائرپور آمده است: «با سپاس از مواضع حامیانه نویسنده نامه نسبت به فیلم‌سازان فعال کشور و توضیح نقش مؤثر آنان در مدیریت روانی جامعه در ایام شیوع کرونا، نظر به اینکه طبقه‌بندی منصفانه و مسئولانه انجام‌شده برای تعیین اولویت دریافت واکسن، دارای توجیه و استدلال کافی و کارشناسی شده است، بدین‌وسیله اعلام می‌دارم که تهیه‌کنندگان عضو این صنف، هیچ‌گونه مطالبه‌ای جهت قرار گرفتن در شمار استثنائات و خارج از نوبت نداشته و بی‌شک جامعه درمانگر کشور، سالمندان و اقشار درخطر را نسبت به خود در اولویت بیشتری می‌دانند. با امید به رفع بلا و ابتلا از همه آحاد سرزمینمان و مهیا بودن شرایط سالم برای فعالیت همه سینماگران.»

عذرخواهی می‌کنم
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در واکنش به حواشی ایجادشده بعد از نامه‌نگاری‌اش به رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت مبنی بر واکسیناسیون هنرمندان، اعلام کرد: نامه‌ام صرفاً برای لحاظ شدن زحمات هنرمندان در دوران کرونا در سند ملی بود و نه فراتر از دیگران. دکتر حسین کرمان پور روز گذشته در صفحه توییتر خود نوشت: «شکی نیست که اولویت واکسیناسیون با کادر درمان است و نامه‌ام صرفاً برای لحاظ شدن زحمات هنرمندان در دوران کرونا در سند ملی بود و نه فراتر از دیگران. ظاهراً هدف نامه، به‌درستی بیان‌نشده که متواضعانه عذر خواهم! امیدوارم با ورود و ساخت سریع‌تر واکسن برای همه مردم، خاطر همگی آرام شود.»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.