انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 103520 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - 00:00
آقای نجم‌آبادی روزنامه‌نگاران «شعبان بی‌مخ» نیستند
واکنش به اتهام نماینده سبزوار به اهالی رسانه

آقای نجم‌آبادی روزنامه‌نگاران «شعبان بی‌مخ» نیستند

اشاره: سیلی زدن نماینده سبزوار به صورت یک سرباز وظیفه‌شناس و مظلوم موجی از واکنش ها را به دنبال داشت. دروغ و ضد و نقیض گویی عنابستانی سرانجام او را وادار به عذرخواهی در برابر عموم کرد. درحالی‌که او از سرباز عذرخواهی کرد، اما نماینده شاهین‌شهر از پلیس خواست که سرباز از نماینده مجلس به خاطر رفتارش عذرخواهی کند. نکته قابل تأمل اینکه نجم‌آبادی نماینده دیگر سبزوار در دفاع از همکارش روزنامه‌نگاران را شعبان بی‌مخ خطاب کرد. شعبان بی‌مخ یک بزن‌بهادر بود که در ضلع شمالی پارک شهر تهران باشگاهی به نام جعفری داشت. شاه و دربار هر وقت که می‌خواستند به مخالفین سیاسی‌شان حمله‌ای صورت گیرد از شعبان جعفری که بعدها به شعبان بی‌مخ معروف شد استفاده می‌کرد. او با چوب و چماق به جان مخالفان می‌افتاد. پرسش این است که کدام روزنامه‌نگار مانند شعبان بی‌مخ عمل کرده است؟ در انتخابات مجلس یازدهم بر اساس بیانیه انجمن اسلامی معلمان این شهر، رأی‌دهندگان سبزواری حتی یک کاندیدای اصلاح‌طلب نداشتند چون همه کاندیداهای اصلاح‌طلب رد صلاحیت شده بودند. وقتی افراد شایسته امکان حضور در انتخابات شهرها را ندارند نتیجه‌اش نمایندگانی مثل نماینده سبزوار و برخی شهرها می‌شود. واکنش انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران به اتهام نجم‌آبادی نماینده سبزوار که نامه‌ای به رئیس مجلس فرستاد و این اظهارات را محکوم کرد و خواستارِ ورودِ هیئت نظارت بر مطبوعات شد را در ادامه می‌خوانید.

ستاره صبح-

به گزارش ایرنا، در متن این نامه که یک نسخه آن روز گذشته در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت، آمده است: همان‌گونه که شما هم در جریان قرارگرفته‌اید اخیراً یکی از نمایندگان مجلس تحت تأثیر فشار افکار عمومی عنان اختیار از کف داده و به شکل زننده‌ای به مجموعه روزنامه‌نگاران ایرانی توهین کرده است. حتماً عنایت دارید که فضای عمومی برای روزنامه‌نگاران چندان فراهم نیست که در این موارد به تحقیق و تهیه گزارش اقدام کنند درنتیجه این واکنش‌ها از جانب آحاد مردم است و محصول عدم پاسخگویی مناسب مسئولان امر و فقدان فضای رسانه‌ای آزاد و ایمن. بر این اساس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، توهین بهروز محبی نجم‌آبادی نمایندۀ مجلس شورای اسلامی به جامعۀ روزنامه‌نگاری کشور را قویاً تقبیح کرده و آن را به عنوان تعرض به حریم قانونی و اخلاقی رسانه‌های کشور محکوم می‌کند و انتظار دارد که مدیریت محترم مجلس برای جلوگیری از داوری منفی نسبت به این نهاد به نحو مقتضی آن را جبران کند. تشبیه روزنامه‌نگاران و فضای رسانه‌ای به "شعبان بی‌مخ "نه‌فقط توهینی آشکار است که نشان‌دهندۀ بی‌اعتنایی کامل به موازین قانونی و معیارهای حقوقی این حرفه است، بلکه نشان‌دهنده بی‌اطلاعی از تاریخ این کشور است که تمرکز حملات شعبان بی‌مخ و اطرافیان او در روز کودتای شوم متوجه مطبوعات و کشتن روزنامه‌نگاران بود. جامعۀ روزنامه‌نگاری ایران، در تلاش برای انجام وظیفۀ حرفه‌ای خود از هیچ کوششی دریغ ندارند و کسی حق ندارد رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را به خاطر انتشار اخبار و نظرها مورد هجوم و توهین قرار دهد. چنین گفتاری علیه رسانه‌ها، تحت هر شرایطی محکوم و تعرض به حریم امنیت و آزادی رسانه‌های کشور است. این سخنان توهین‌آمیز قطعاً در شأن هیچ نماینده‌ای نیست. به همین دلیل خواستار آنیم که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان سکوت نکرده و با رسیدگی فوری به اظهارات این نماینده مانع از رواج این ادبیات توهین‌آمیز علیه رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران شود.

سخنان بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار
بهروز محبی نجم‌آبادی، نماینده سبزوار در مجلس بیان کرده بود: عده‌ای در کشور هزینه درست‌کاری را بالا بردند و هرچه شفاف باشی علیه تو پاسگان می‌گیرند، فضای رسانه‌ای تبدیل‌شده به عده‌ای شعبان بی‌مخ که از کاه کوه می‌سازند.او در پاسخ به این سؤال که منظورتان چیست، گفت: آدم‌هایی هستند که دروغ‌پردازی می‌کنند حادثه‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کنند مانند خطای عنابستانی که در آن بزرگنمایی صورت گرفت.
این نماینده در پاسخ به این سؤال که فکر نمی‌کنید این توهین به فضای رسانه‌ای کشور، است، اظهار کرد: منظورم با عده‌ای است که در اجرای نجفی واقعیت را وارونه نشان دادند ولی در ماجرای عنابستانی بزرگنمایی کردند.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.