انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
کوچک شدن کیک اقتصاد
پیامدهای شعار «مرگ بر روحانی»
بودجه 1400 در محاق
پیامد رفتارهای خودسرانه
چشم‌انداز احیای برجام
خطر موج چهارم کرونا برای مردم
پیامد و هزینه خروج از پروتکل الحاقی
چشم‌انداز مثبت بازارها
تأثیر استیضاح ترامپ بر آینده جمهوری خواهان
آیا کلاف سردرگم FATF بازشدنی است یا خیر؟
استفاده از فرصت دیپلماسی برای بهبود زندگی مردم
ستاره صبح در گفت‌وگو با دکتر علی بیگدلی، تحلیلگر روابط بین‌الملل بررسی کرد
آیا رئیس‌جمهور دادگاهی می‌شود؟
عده‌ای در داخل‌و‌خارج مایل به خروج ایران از برجام‌ هستند
دیپلماسی نتیجه می‌دهد« نَه» توپ‌وتشر
توافق ایران و آژانس هوشمندانه بود
«قورباغه»؛ فیلم‌نامه‌ای ضعیف با اجرایی جذاب
دیپلماسی جایگزین ندارد
ایران بهتر است از مذاکره با 1+4 استقبال کند
هزینه‌ مالی نپذیرفتن لوایح FATF
نپیوستن به FATF؛ گشایش یا انسداد اقتصادی و معیشتی؟
خطر درگیـری در منطقه
«آن شب»؛ شمایلی از ژانر وحشت
کاهش تحریم‌ها و تصویب FATF، قیمت دلار را به زیر 20 هزارتومان می‌رساند
پیامد رفتارهای خودسرانه
اشتباه راهبردی قالیباف در سفر به مسکو
پیام رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه چیست؟
واکنش‌ها به پیروزی حقوقی ایران در دادگاه لاهه
اهداف پیداوپنهان سفر امروز مدیرکل آژانس به تهران چیست؟
انتقادهای نمایندگان از رفتار پادگانی رئیس مجلس!
واکنش حدادعادل به شایعه دست‌بوسی فرح پهلوی
عده‌ای خودشان را صاحب‌اختیار و مالک کشور می‌دانند
اعلام کاندیداتوری علی مطهری برای انتخابات 1400
دیپلماسی مانع تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران شد
بیشتر
کد خبر: 103484 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۸ - 00:06
آقای عنابستانی! عذرخواهی کافی نیست؛ به‌دلیل دروغ استعفا دهید

آقای عنابستانی! عذرخواهی کافی نیست؛ به‌دلیل دروغ استعفا دهید

اشاره: علی‌اصغر عنابستانی، رئیس ستاد انتخاباتی سبزوار احمدی‌نژاد در سال 84 و فرماندار سبزوار در دولت نهم، استاندار چهارمحال‌وبختیاری در دولت دهم و نماینده اصولگرای سبزوار در مجلس یازدهم که ماجرای سیلی زدن او به یک سرباز وظیفه در روزهای اخیر بسیار جنجالی شده و در صدر خبرهای رسانه‌های داخلی و بین‌المللی قرارگرفته بود، روز دوشنبه ۶ بهمن با صدور بیانیه‌ای سیلی زدن به سرباز را انکار کرد و مدعی شد «این سرباز بوده که دو بار با باتوم به او ضربه زده است»! اما فشار افکار عمومی و انتشار فیلم پلیس راهور (که جزئیات دقیق ماجرا را نشان می‌داد) باعث شد تا او روز گذشته در ویدیویی از مردم ایران و سبزوار عذرخواهی و از قانون‌مداری سربازی که از او سیلی خورد تشکر کند. گفتنی است پس‌ازاین اتفاق، انجمن اسلامی معلمان سبزوار در بیانیه‌ای از مردم ایران عذرخواهی کرد و نوشت: «کجای راه را اشتباه آمدیم که باید عصاره فضایل شهرمان به نماد قانون‌ستیزی و خشونت‌ورزی در کشور تبدیل شود؟!» در این بیانیه همچنین از شورای نگهبان انتقاد شده و آمده است: «پدیده نظارت استصوابی در انتخابات اسفند 98 حتی یک نامزد اصلاح‌طلب را برای انتخاب ما باقی نگذاشت». همچنین داود نسایی، یکی از فرهنگیان سبزوار در یادداشتی که در وب‌سایت دیده‌بان ایران منتشر شد، به ردپای «علی‌اصغر عنابستانی» در موسسه مالی اعتباری پیروزان توس اشاره کرد و مدعی شد: «کاری که عنابستانی با شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان مشهد کرد، چنگیز با سبزوار نکرد!»

ستاره صبح-

علی‌اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در ویدیویی که در توییترش منتشر کرده از سرباز عابد اکبری  به خاطر «رعایت قانون» تشکر و از ملت ایران و مردم حوزه انتخابیه‌اش «عذرخواهی» کرده است. این نماینده مجلس در این ویدیو اشاره‌ای به سیلی نکرده و تنها گفته است: «این اتفاق ممکن است برای هرکسی بیفتد که اگر توهینی بشنود، عصبانی بشود. ما همه انسان هستیم. ممکن است در مقابل توهین دچار خطا شویم. بااین‌وجود، این‌جانب باید بیشتر به خود مسلط می‌بودم و در همان حد عصبانیت نیز اشتباه کردم. مجدداً از مردم ایران و حوزه انتخابیه‌ام عذرخواهی می‌کنم». عنابستانی بار دیگر تلویحاً سیلی زدن به سرباز را رد کرد و گفت: «مردم مطمئن باشند که اگر بر اساس آنچه رسانه‌ها گفتند، عمل کرده بودم، در همان روز اول و قبل از رسیدن به منزل استعفا می‌دادم؛ اما در این فیلم به خاطر همه کارهای کرده و نکرده عذرخواهی می‌کنم و از مردم حلالیت می‌طلبم».
یک اتفاق، چند پرسش
خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارشی درباره این اتفاق، چند پرسش را مطرح کرد: (1) نماینده‌ای که طاقت برخورد قانونی با رفتار خلاف قانون خود را ندارد چگونه قرار است برای کشور قانون‌گذاری کند؟ (2) آیا این رفتار، سیلی قانون‌گذار بر چهره قانون نیست؟ (3) چرا برخی از مسئولان، خود را مالک کشور و مردم می‌دانند؟ (4) مسئولی که جلوی چشم صدها نفر و در خیابان این‌چنین به دنبال بی‌قانونی است درجایی که ناظری حضور نداشته باشد چه بی‌قانونی‌هایی انجام خواهد داد؟ (5) نحوه برخورد با چنین مسئولانی چگونه خواهد بود؟ آیا بازهم ماجرا با یک عذرخواهی و دیده‌بوسی به‌صورت نمادین پایان خواهد یافت؟ (6) چرا نمایندگان طیف سیاسی نماینده مذکور که در کوچک‌ترین موضوعاتی فریادشان به آسمان بلند می‌شود در قبال این موضوع سکوت کرده‌اند؟ آیا بازهم هم‌حزبی و هم‌قبیله‌ای بودن باعث سکوت برخی سیاسیون خواهد شد؟ (7) اگر مردم و امثال همین سرباز وظیفه نبودند آیا آن نماینده امروز بر کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی نشسته بود که حالا این‌گونه با مردمی که او را بر مسند نشانده‌اند برخورد می‌کند؟ (8) با چنین برخوردهایی، چگونه می‌توان از سربازان وظیفه‌ای که در حال خدمت به کشور هستند توقع «سربازی» برای کشور داشت؟ (9) برخورد شورای نگهبان که برخی از نمایندگان پیشین مجلس را به خاطر نطق‌هایشان در مجلس رد صلاحیت کرده با چنین موضوعاتی چگونه خواهد بود؟

ماجرای موسسه اعتباری
به گزارش دیده‌بان ایران؛ داود نسایی، از فرهنگیان شهرستان سبزوار درباره ماجرای سیلی زدن علی‌اصغر عنابستانی به‌صورت یک سرباز راهور نوشت و مدعی شد: «عنابستانی دیار سربداران در آن زمان (دولت اصلاحات) با کمک چند نفر از نهضتی‌های دیگر موسسه مالی اعتباری پیروزان توس را راه‌اندازی کردند و از آن‌جا با شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان مشهد با چهل هزار عضو، کاری کردند که چنگیز با سبزوار نکرد!» نسایی همچنین عنوان کرد: «چه طور دچار توهم نشود کسی که از راهنمای نهضت سوادآموزی در فاصله کم‌تر از دو سال موسسه مالی اعتباری به‌راه می‌اندازد و با شریک اصلی‌اش ابوالفضل سعادتی که رئیس هیئت‌مدیره شرکت تعاونی شد، ساختمان بولوار مدرس با زیربنای بالای ۱۰۰۰ مترمربع  متعلق به شرکت تعاونی فرهنگیان به ثمن بخس می‌فروشد... و بعد هم می‌شود معاون استاندار و استاندار و حالا نماینده مجلس!»

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.