انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
ابعاد قانونی توهین به رئیس‌جمهور
ضرورت بازسازی و احیای زندان‌های تخریب شده قزل حصاز و قصر
پیامد رفتارهای خودسرانه
زندان‌های تخریب شده قزل حصار و قصر را احیا کنید
استقبال اصلاح‌طلبان؛ مخالفت اصولگرایان
توافق دولت با آژانس هوشمندانه‌ بود
نمایندگان کارت زرد گرفتند
کمک به سرمایه گذاری؛ توسعه و اشتغال
نادران: مدرک مهرداد بذرپاش جعلی است!
ناکارآمدی و انتخابات 1400
چرا سفر قالیباف به روسیه جنجالی شد؟
نمایندگان مجلس یازدهم؛ با مردم یا بر مردم؟
چراغ سبز به تصویب FATF
آیا سفر رئیس مجلس به مسکو منافعی برای کشور دارد یا خیر؟
فرصت دیپلماسی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا
رفتار شتاب‌زده مجلس، احیای برجام را پیچیده کرده است
خطر موج چهارم کرونا در کمین ایرانیان
واکنش‌ها به کاندیداتوری نظامیان
چرا ایالات‌متحده اسرائیل را به سنتکام اضافه كرد؟
میانجیگری رئیس‌جمهور فرانسه بین ایران وآمریکا
سیاست موازنه بایدن در قبال اسرائیل، عربستان و ایران
احتمال احیای تنش در منطقه بر سر فعالیت هسته‌ای ایران
هزینه‌ی نپیوستن به FATF و عدم احیای برجام، برای اقشار محروم جامعه
آیا بایدن بر سر توافق هسته‌ای ایران اقدام به خودکشی دیپلماتیک می‌کند؟
تازه ترین گمانه زنی ها درباره امکان بازگشت برجام
روز داغ تهران
مجلس نباید بحران سومی بر دو بحران تحریم و کرونا بیفزاید
برداشتن تحریم‌ها
سرنوشت لایحه نظارت بر انتخابات چه شد؟
واکنش به توهین به رئیس جمهور و بیانیه پایانی راهپیمایی 22 بهمن
امکان توافق بین ایران و آمریکا از بین نرفته است
حاشیه‌های سفر قالیباف به روسیه و شعار ناشیانه «مرگ بر روحانی»
بی‌سامانی سیاسی باید درمان شود
مصوبه حذف انتشار آگهی‌های دولتی در روزنامه‌ها خلاف قانون و باید جلوی آن گرفته شود
سیدحسن خمینی: متحجرین دزدانه بر سر خوان انقلاب نشسته‌اند
ظریف علاقه‌مند به بازگشت آمریکا به برجام
اختلاف دولت و مجلس نباید منجر به دوصدایی شود
تندروی نمایندگان نتیجه نداد
رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در اقیانوس هند
شوک به جامعه مطبوعات!
وقوع تراژدی پیک چهارم کرونا با خرید و سفرهای نوروزی
زمان‌بندی برای اجرای مصوبه مجلس، جعل قانون نیست!
مزیت های خط لوله دوستی ایران ، عراق و سوریه
غیرقابل اجرا بودن سیاست آمریکا در مورد ایران و روسیه
تلاش عربستان، اسرائیل و امارات برای شکست برجام
علائم حیاتی احیای برجام باوجود کارشکنی‌های مخالفان
ایالات متحده آماده بازگشت به میز مذاکره برجام
فضای مجازی عامل توسعه جامعه است و فیلتر کردن آن زیان دارد
پشت صحنه حمله پنتاگون به شرق سوریه چیست؟
بمباران شرق سوریه خلاف وعده‌ی دیپلماسی بایدن است
بیشتر
کد خبر: 103464 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۶ - 00:07
در مناظره صادق خرازی با حسین شریعتمداری عنوان شد

توهین کیهان به آیت‌الله سیستانی عراق و منطقه را به هم ریخت

اشاره: شامگاه شنبه برنامه «نگاه یک» سیما دو مهمان داشت یکی صادق خرازی دیپلمات پیشین و دبیر کل حزب ندای ایرانیان و دیگری حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان. در این مناظره که جماران فقط صحبت‌های صادق خرازی را به صورت مکتوب و صحبت‌های حسین شریعتمدار را به صورت ویدئو منتشر کرده است بخشی از سخنان صادق خرازی خطاب به حسین شریعتمدار در پی می‌آید.

ستاره صبح-

خرازی خطاب به شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: شما با تفکر خود و این‌که بگویید آمریکا می‌زند و صهیونیست‌ها می‌زنند؛ کشور را به سمت نابودی می‌برید. شما به آیت‌الله سیستانی اهانت کردید و همه عراق و منطقه را به هم ریختید. عملکرد وزیر کابینه‌ای که بنده از آن انتقاد می‌کنم به من چه ربطی دارد. دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت: با توجه به این‌که بایدن تیم خود را بر اساس مذاکره و چانه‌زنی سخت انتخاب کرده است، به برجام بازمی‌گردد. صادق خرازی شب گذشته با حضور در برنامه «نگاه یک» در شامگاه شنبه صداوسیما، با اشاره به موضوع تغییر قدرت در آمریکا اظهار کرد: در آمریکا شکاف طبقات اجتماعی و سیاسی جدی وجود دارد. ترامپ یک پدیده خاص و ویژه‌ای بود و ظهورش توأم با ادبیات نژادپرستی، خارجی ستیزی، بیگانه‌ستیزی، اسلام‌ستیزی، اسلام هراسی و ایران هراسی بود. او طرفداران زیادی را جمع کرد و میزان رأی به آقای ترامپ از دوره قبل خودش بیشتر بود اما شکست خورد. علت شکست ترامپ این بود که در آمریکا، هم‌عرض چنین توحش سیاسی، یک بلوغ نخبگان هم‌شکل گرفت. باید دشمن خود را به خوبی بشناسیم. نباید تصور کنیم آمریکا به زودی فرومی‌پاشد زیرا خودکامگی در مقابل سیستم آمریکا نمی‌تواند دوام بیاورد و آقای ترامپ نماد این خودکامگی بود و در هر کاری به صورت قانونی و غیرقانونی تصرف می‌کرد و نماد بازی در سیستم، آقای بایدن و مجموعه دموکرات‌ها بودند.

امپراتوری سناتورها
خرازی با اشاره به حضور ترامپ در عرصه سیاست آمریکا گفت: اکنون امپراتوری سناتورها در درون سیستم آمریکا پدید آمده است اما کار آن‌ها خیلی سخت است. در دوره روسای جمهور دموکرات چالش جدی و بحران طبقاتی در آمریکا نبود اما اکنون بحران جدی در این زمینه وجود دارد. در درون هیئت حاکمه آمریکا چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات؛ از آقای ترامپ استقبال نکردند و نتیجه آن پیروزی بایدن بود. این دیپلمات پیشین گفت: سیستم سیاسی آمریکا با آقای ترامپ همخوانی نداشت. از داخل حزب جمهوری‌خواه بسیاری از روسای جمهور در مراسم تحلیف آقای بایدن شرکت کردند و درواقع یک تودهنی به آقای ترامپ زدند. نظام دیوان‌سالار ایالات‌متحده، سر سازش و آشتی با تفکر و مکتب فکری امثال ترامپ ندارد. آقای بایدن با مشکلات بسیار بزرگی روبه‌رو است زیرا اکنون جامعه آمریکا به یک جامعه متشنج بحرانی اساسی رسیده است اما نظام دیوان‌سالار آمریکا به رغم بحران اجتماعی تاریخی می‌تواند این مشکل را در درون خود حل کند.

اعتبار آمریکا ضربه خورده است
خرازی باکم اعتبار خواندن آمریکا در عرصه بین‌المللی گفت: اعتبار آمریکا با دعواهای سیاسی اخیر در صحنه جهانی آسیب‌دیده و خدشه‌دار شده است اما این به معنای نابودی این کشور نیست. بر اساس شناختی که از جامعه آمریکا دارم، قبول ندارم که آمریکا در حال نابودی و انحطاط است، جامعه آمریکا قدرت بازسازی دارد و از وقایع اخیر درس‌های بزرگی گرفت. دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت: نباید از ترامپ دفاع کنیم. همان‌گونه که همه گروه‌ها و جناح‌های کشورمان درزمینه دفاع از منافع ملی، تحت زعامت مقام معظم رهبری هیچ اختلافی نداریم و در برابر تجاوز و دشمن خارجی متحد هستیم، در آمریکا هم این‌گونه است. اگر کسی بخواهد جناح‌های کشورمان را از هم جدا کند به منافع ملی کشورمان خدمت نکرده است.

اولویت‌ها برای آمریکا
در ادامه این برنامه خرازی گفت: در ساختار سیاسی آمریکا، اولویت‌ها متفاوت می‌شود همان‌گونه که در ساختار سیاسی کشور ما هم این‌گونه است. شاید ساختار سیاسی آمریکا در یک بازه زمانی، آقای ترامپ را از فعالیت‌های سیاسی محروم کند زیرا بر اساس قانون اساسی آمریکا، او رفتارهای ناهنجار داشته است. آمریکایی‌ها متوجه منافع ملی خود شده‌اند و برای حفظ این منافع می‌خواهند وضع موجود در رژیم صهیونیستی را مهار کنند. وی یادآور شد: آمریکایی‌ها می‌خواهند به سمت آرامش و ثبات سیاسی بروند بنابراین حضور خود در خاورمیانه را کم و به سمت محدود کردن چین خواهند رفت. اولویت‌های جمهوری‌خواهان با دموکرات‌ها برای مدیریت آمریکا متفاوت است و اگر دموکرات‌ها جنگی را تمام کنند، جمهوری‌خواهان آغازگر جنگ هستند. این فعال سیاسی  گفت: امروز تنها لابی دولت آمریکا، صهیونیست‌ها نیستند، بلکه عرب‌ها نیز حضور دارند و از غیبت ما، دیگران استفاده می‌کنند.

جنگ سرد و توهم توطئه
این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: درباره آمریکا نباید تحلیلی مبتنی بر جنگ سرد یا توهم توطئه ارائه دهیم بلکه تحلیل باید بر اساس تصمیم جمعی باشد زیرا اگر تحلیلی را بر اساس توهم توطئه ارائه دهیم، جامعه در خطر قرار می‌گیرد. باید اولویت‌های بایدن را در حوزه‌های مختلف بررسی کنیم اما آنچه مهم است و مردم باقدرت درک بسیار بالا به آن توجه می‌کنند این است که فرصت‌ها، تهدیدها و محدودیت‌های مردم کشورمان از چیست. وی افزود: آیا اگر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فردی از جامعه ما را دوست خود اعلام کرد باید آن را بپذیریم؟ خرازی خطاب به شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که در این برنامه حضور داشت گفت: شما با تفکر خود و این‌که بگویید آمریکا می‌زند و صهیونیست‌ها می‌زنند؛ کشور را به سمت نابودی می‌برید. ممکن است در روزنامه کیهان جاسوس وجود داشته باشد، همان‌طور که مدیرکل ضد جاسوسی یکی از دستگاه‌های امنیتی، جاسوس صهیونیست‌ها بود. در روزنامه کیهان در سال‌های ۷۲ و ۷۳ مطلبی راجع به تهاجم فرهنگی نوشته شد که برداشت‌شده از مجله‌ای به نام اسکرو بود که به آیات قرآن اهانت کرده بود. هیچ‌یک از سران اصلاحات، وابسته نیستند اما شما (روزنامه کیهان) به آیت‌الله سیستانی اهانت کردید و همه عراق و منطقه را به هم ریختید. عملکرد وزیر کابینه‌ای که بنده از آن انتقاد می‌کنم به من چه ربطی دارد.

مشکلات کشور
خرازی در ادامه  افزود: مشکلات کشور، بخشی به دلیل ضعف مدیریت و بخشی نیز به دلیل تحریم‌های نظام سلطه بر ضد ایران است. باید هر گام و هر سخن، در جهت منافع ملی باشد. با توجه به این‌که بایدن تیم خود را بر اساس مذاکره و چانه‌زنی سخت انتخاب کرده است، وی به برجام بازمی‌گردد. وی در پایان گفت: روزی که دولت اصلاحات کار را تحویل داد، یک قطعنامه در شورای امنیت بر ضد ما وجود نداشت اما در دولت پس‌ازآن هم قطعنامه و تحریم‌های بین‌المللی بر ضد ما اعمال شد چاره‌ای نبود که برای باز شدن درهای کشور به برجام بیندیشیم.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.