انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نگاهی به سریال‌های نوروز ۱۴۰۰
سوگند خوردن در ایران باستان
خاطرمان به شما سخت مشغول است!
چرا رمان «نگهبان» یکی از بهترین آثار داستانی دهه 90 است؟
درباره رمان «گتسبی بزرگ» اثر «اسکات فیتزجرالد» گتسبی هنوز زنده است
الگوی شرقی در جامعه غربی
معصومیت در سایه
«اسپندارمذ»، روز عشاق به سبک ایرانیان باستان
نگاهی به کارنامه‌ کاری «پل المر مور»، منتقد محافظه‌کار آمریکایی
جزئیات سفر در نوروز ۱۴۰۰
نادیده گرفتن هدیه تهرانی، شوک به مخاطبان جشنواره امسال
ممنوعیت سفر به 36 شهر پرخطر
حاشیه‌های کرونایی آخرین جشنواره فیلم فجر قرن
حواشی حضور فیلم‌ساز بدون ماسک در جشنواره فجر!
سخنرانی پروفسور امین در فرهنگسرای رسانه
در نشست رسانه‌ای جشنواره «موسیقی فجر ۳۶» چه گذشت؟
مخالفت اهالی هنر با اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان
پروتکل‌شکنان سینمایی!
صداوسیما تبدیل به محلی برای بیزینس مداحان شده است
حاشیه‌های لغو نمایشگاه عکس «پرنسس‌های کوره»
خسارت ۲۲ هزار میلیارد تومانی صنعت گردشگری زیر سایه کرونا
درخشش رنگین‌پوستان در گلدن گلوب ۲۰۲۱
خداحافظی شهاب حسینی از اینستاگرام
روایت کارگردان فیلم «خورشید» از تراژدی کودکان کار
بازگشایی موزه «دفینه» پس از 5 سال تعطیلی
غیبت ۱۱ درصد داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۰
پیامدهای تصویب وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی
بیشتر
کد خبر: 103450 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۴ - 00:07
روحانی علیه روحانی
ستاره صبح پرونده حمله به رئیس‌جمهور و دولت را بررسی می‌کند

روحانی علیه روحانی

ستاره صبح-

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی حواشی ایجادشده از سوی میهمان ویژه‌برنامه زاویه حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد جهان‌بزرگی، متأسفانه در اقدامی غیرحرفه‌ای و به‌اشتباه، نسبت به سِمَت علمی نامبرده، جعل عنوان صورت گرفته و ایشان عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی معرفی‌شده‌اند، درحالی‌که هیچ‌گونه رابطه استخدامی با این مجموعه ندارند. پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی که خود سال‌ها پایگاه رسمی برگزاری جلسات نقد و نظر علمی و محل تضارب آرا، به‌صورت اصولی و اخلاق‌مدارانه بوده است، ضمن ناشایست شمردن این اقدام خارج از دایره نقد عالمانه، با ارسال نامه‌ای رسمی از شبکه چهار سیما و سایر رسانه‌ها، حذف و اصلاح مطلب فوق را در تبیین عدم ارتباط فرد مذکور با این مجموعه علمی ارزشمند، مطالبه کرده است». گفتنی است قانون هر نوع توهین به مقام‌های ارشد نظام چون رئیس‌جمهوری را در حد جرم تعریف کرده است و بر همین اساس هم بوده که در ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی آمده است که «هرکس با توجه به سمت یکی از روسای سه قوه یا معاونان رئیس‌جمهوری یا وزرا...در حال انجام‌وظیفه یا به سبب آن توهین کند به سه تا شش ماه حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق و یا پنجاه‌هزار تا یک‌میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود».

واکنش نعمت احمدی
دکتر نعمت احمدی، حقوقدان در گفت‌وگو با ستاره صبح درباره اتهامات جهان‌بزرگی به رئیس‌جمهور در تلویزیون گفت: «اتهام کشیدن تریاک جرم است و چنانچه نتواند اتهام را ثابت کند، به همان اتهام محکوم خواهد شد؛ آنچه او گفته بار مجرمانه دارد و اتهام کشیدن تریاک، انتساب یک فعل مجرمانه است. او همچنین گفته که روحانی در خانه نشسته و مشکلات را نمی‌بیند که این هم اتهام انتشار مطالب خلاف واقع است و مجازات دارد». احمدی افزود: «جهان بزرگی در سخنان خود به درک و شعور 24 میلیون ایرانی که به حسن روحانی رأی داده بودند و همچنین شورای نگهبان که دو نوبت او را تأیید صلاحیت کرده توهین کرده و باید مجازات شود». این حقوقدان برجسته که به امور مجلس و به‌ویژه وظایف نمایندگان تسلط کامل دارد، در ادامه این گفت‌وگو، رفتار غیرحرفه‌ای نمایندگان را ناشی از سبد کم آراء آنان و درواقع نابلدی‌شان در امر قانون‌گذاری می‌داند. وی می‌گوید: «نمایندگان مجلس یازدهم همان‌طور که می‌دانیم در انتخاباتی بدون رقیب و با کمترین مشارکت مردمی بر سرکار آمده‌اند و اکثر منتخبان از سابقه نمایندگی کمی برخوردارند. ازاین‌روست که هرازگاهی اخبار عجیبی به گوشمان می‌رسد و می‌شنویم که برخی در این مجلس خواهان تشکیل فراکسیون ماش و نخود شده‌اند و یا نماینده‌ای دیگر درخواست حکم اعدام رئیس‌جمهور را از مقام رهبری می‌کند!». این حقوقدان یکدست بودن مجلس یازدهم را عامل دیگری در ناکارآمدی آن می‌داند و معتقد است در نبود یک اقلیت کارآمد، حرفه‌ای و تأثیرگذار نمی‌توان انتظار چندانی از مجلس داشت.

واکنش آیت‌الله رشاد
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در واکنش به «توهین اخیر به رئیس‌جمهوری در یک برنامه سیما» با تأکید بر ضرورت حفظ حریم مقامات کشور گفت: «انتقاد کردن حق هرکسی است اما کسی حق افترا زدن به دیگری را ندارد و انتقاد را نباید با انتقام خلط کرد.» به گزارش ایسنا به نقل از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رئیس و مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ابتدای درس خارج پنج‌شنبه (دوم بهمن‌ماه) گفت: «افترا غیر از انتقاد است، انتقاد حق هرکسی است اما هیچ‌کس حق افترا بستن به غیر را ندارد حتی اگر طرف انتقاد منتقد کافر و منافق باشد، شرعاً افترا بستن به اهل کفر و اصحاب نفاق هم حرام است.» وی ادامه داد: «نباید انتقاد با انتقام خلط شود و نقد از نفی، ماهیتاً و غایتا متفاوت است، غرض از نقد و انتقاد اصلاح و نهی از منکر است.» آیت‌الله رشاد تصریح کرد: «رعایت حریم مقامات و مسئولان نظام مورد تأکید جدی رهبر معظم انقلاب است و باید به جد هم رعایت شود، البته این بدان معنا نیست که مسئولان هر کاری بکنند از مصونیت بی‌حدوحصر برخوردارند.» رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تأکید کرد: «ما طلبه‌ها بیش از سایر اقشار باید پایبند منطق و اخلاق نقد و امربه‌معروف و نهی از منکر باشیم، طرح مطالب ناصواب و به شیوه ناصواب‌تر قبیح مضاعف است.» او افزود: «صداوسیما باید با تدابیر شایسته و تدوین شیوه‌نامه‌های مناسب و توجیه افرادی که این تریبون ملی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، از وقوع موارد دور از منطق و اخلاق در برنامه‌های خود پیشگیری کند تا هر از چندی شاهد رخدادهای دور از منطق و اخلاق و موازین شرعی در برنامه نباشیم.»

واکنش آیت‌الله سجادی
آیت‌الله سید محمد سجادی عطاءآبادی از فقهای برجسته حوزه علمیه قم در یادداشتی با اشاره به این‌که رفتار فرد در چارچوب آموزه‌های دینی و الهی در جمهوری اسلامی، خط قرمزهایی دارد، تلاش برخی افراد برای حرمت‌شکنی علیه رئیس‌جمهوری در قم را خلاف تعالیم دینی و عبور از این خط قرمزها عنوان کرد. استاد حوزه علمیه قم در این یادداشت که روز چهارشنبه به‌صورت اختصاصی در اختیار ایرنا قرار گرفت، تأکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک نظام برگرفته از آموزه‌های دینی و الهی، در حوزه‌های مختلف اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خطوط قرمزی دارد که عبور از این خط قرمزها تحت هیچ شرایطی جایز نیست.» آیت‌الله سجادی عطاء آبادی، تهمت، دروغ، افترا به دیگران، تشویش اذهان عمومی و تخریب مسئولان نظام را از خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی ذکر کرد و نوشت: «همه باید به تأسی از اولیای دین و امامین انقلاب اسلامی از این خصیصه‌های رذیله پرهیز کنند.» وی در ادامه این یادداشت تصریح کرد: «فردی که از سوی شورای نگهبان تأیید، مردم با ۲۴ میلیون رأی  او را  انتخاب، بعدازآن نتیجه انتخابات توسط شورای نگهبان تأیید و حکم وی نیز به‌وسیله رهبر معظم انقلاب، تنفیذ شده است و امروز رئیس‌جمهور است، چرا باید حرمت وی را این‌گونه بشکنیم؟»

سابقه توهین‌های نمایندگان
چندی پیش بود که مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی درخواست اعدام رئیس‌جمهور را مطرح کرد. اظهارنظری که علاوه بر اهانت‌آمیز بودن آن، جنبه تهدید داشت، اما هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس واکنشی به آن نشان نداد. در مورد دیگری جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد با اشاره به اظهارات روحانی پیرامون عقلانیت و صلح امام حسن (ع) گفته بود: «جناب روحانی! ترسوها را چه به صلح؛ کار آدم‌های ترسو تسلیم است نه مبارزه و صلح و مذاکره... به شما پیشنهاد می‌کنم در چند ماه باقی‌مانده عمر این دولت، زبان در کام کشید و به کنجی بنشینید تا ملت از شر زبان شما آسوده شوند». علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار نیز پیش‌تر در صفحه توییتر خود نوشته بود: «جناب رئیس‌جمهور! دهان دریدگی شما را در انواع فحش‌ها که نثار منتقدان کرده‌اید دیده‌ایم و فرومایگی‌تان را در نسبت ناروا به ائمه اطهار برای نیل به مطامع سیاسی تجربه کرده‌ایم! به‌جای بسیج یک لشگر برای پاسخ به نماینده ملت و طرح شکایت از او قدری به فکر وضع ملت باش که طاقتشان طاق شده است». وی در توییت دیگری نوشته بود: «او آن‌قدر وقیح است که ملت خویش را به مسخره گرفته است! کشور به حال خود رهاشده و مردم در تأمین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیرخط فقر دست‌وپا می‌زنند. رئیس‌جمهور دربند حفظ ریش خویش است! اف بر تو باد که ملتی را شرمنده کرده‌ای». این‌ها مشتی نمونه خروار از اظهارات تند و توهین‌آمیز و البته همراه با تهدید علیه رئیس‌جمهور و دولت مستقر در کشور بود. همچنین محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در آخرین اقدام گفت: «خُلق رئیس‌جمهور به اخلاق سلاطین مستبد شبیه است!» علاوه بر آن، علی‌اکبر کریمی که دو دوره است به‌عنوان نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی حضور دارد، در جلسه علنی روز ۱۰ دی با لحن غیرمؤدبانه خطاب به روحانی گفته بود: «همه برای رفتن‌ تو و دولتِ تو لحظه‌شماری می‌کنیم. مجلس هم دولت تو را، همچون خار در چشم و استخوان در گلو تحمل می‌کنند... چگونه رویتان می‌شود مسئله رفراندوم را مطرح کنید؟» سید محمود نبویان، نماینده مجلس یازدهم هم گفته بود: «شاهد دیکتاتوری‌های آقای روحانی در موارد مختلف هستیم.»

ستاره صبح بررسی می‌کند

 

روحانی؛ علیه روحانی

 

موج محکومیت توهین به رئیس‌جمهور در صداوسیما

اشاره: توهین احمد جهان بزرگی به رئیس‌جمهور و مسئولان در برنامه زنده «زاویه» که چهارشنبه‌شب از شبکه 4 سیما پخش شد افتضاحی شرم‌آور بود و با انتقادات فراوانی همراه شد. وی در این برنامه گفت: «مسئولی می‌نشیند خانه و ممکن است پای منقل باشد و سر نمی‌زند به این‌طرف و آن‌طرف ببیند در مملکت چه می‌گذرد، حتی وزرایش نمی‌توانند با او تماس بگیرند، مسئول است؟» شبکه 4 صداوسیما پیرو این سخنان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد قطعاً سخنان وی خلاف مصالح کشور و منویات رهبر معظم انقلاب است و می‌بایست آن را جبران کند. صداوسیما توهین مهمانش به رئیس‌جمهور را محکوم کرد، اما عذرخواهی نکرد! همچنین دراین‌ارتباط معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد: به دنبال پخش «صحبت‌های توهین‌آمیز» نسبت به رئیس‌جمهور و وزرای دولت از سازمان صداوسیما و کلیه عوامل پخش این برنامه شکایت خواهد کرد. همچنین معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: منتظر توضیح سریع و صریح رسانه‌ ملی دراین‌باره خواهیم بود و مصمم هستیم که این مورد عجیب و شرم‌آور را به صورتی مؤثر و در بالاترین سطوح پیگیری کنیم. در ادامه بخشی از واکنش‌های مسئولین به این توهین شرم‌آور در رسانه ملی را می‌خوانید.

 علیرضا معزی: آنتن صداوسیما در روز رفتن ترامپ و هم‌زمان با افتتاح سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ توسط رئیس‌جمهور، جولانگاه افترا و توهین بود و این شرارت، دیگر خارج از تحمل است
  محمود واعظی: هر چه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم توهین به رئیس‌جمهور و تخریب دولت افزایش می‌یابد
  حسام‌الدین آشنا: ای‌کاش در کنار ریش و عمامه، جهانتان را هم بزرگ‌تر می‌کردید تا بدانید که در این وانفسا اهانت به مردم شریف ایران و شخص دوم کشورتان نه خدمت به اسلامیت و جمهوریت، بلکه هم‌آوایی با یاوه‌گویان ترامپی است
عباس آخوندی: آقای علی عسکری آیا واقعاً این ادبیات شایسته صداوسیمای ملتی چون ایران با آن ادبیات فاخر است؟ با روح و روان مردم چه می‌کنید؟ چه می‌فروشید و ما به ازای آن چه می‌خرید؟

سیدعباس صالحی: توهین بد است، 
اما در کسوت روحانیت بدتر
وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی از توهین صورت گرفته به رئیس‌جمهور در رسانه ملی انتقاد کرد و در توییتر خود نوشت: ادبیات سخیف، توهین و افترا از همه بد است و در کسوت روحانیت، آن‌هم از رسانه ملی، بدتر! با سخنان غرض‌آلوده زاویه‌ها را بیشتر و دشمنان ایران را شادمان نکنیم.

علیرضا معزی: آنتن صداوسیما جولانگاه 
افترا و توهین است
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به توهین صورت گرفته به رئیس‌جمهور در یک برنامه تلویزیونی خواستار توضیح سریع و صریح رسانه ملی دراین‌باره شد. به گزارش ایلنا، علیرضا معزی روز گذشته در صفحه توییتر خود نوشت: آنچه در برنامه‌ زاویه شبکه چهار رخ داد، افتضاحی شرم‌آور بود. بحث آزادی بیان نیست چون دیگر همه می‌دانند که نقد و اعتراض که هیچ، حتی با درشت‌گویی به رئیس‌جمهور هم ابداً عقوبتی به دنبال ندارد؛ اما شوربختانه این بار بحث هرزگویی و فحاشی است. آنتن صداوسیما در روز رفتن ترامپ و هم‌زمان با افتتاح سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ توسط رئیس‌جمهور، جولانگاه افترا و توهین بود و این شرارت، دیگر خارج از تحمل است. جای تأسف که گوینده‌ آن محتوای سخیف و اتهام رکیک، معمم و رسانه هم رسانه‌ ملی است. تأسف بیشتر که تا این لحظه، کسی از مقامات سازمان صداوسیما به این سطح از فضاحت، واکنشی نداشته است. نهاد ریاست جمهوری، منتظر توضیح سریع و صریح رسانه‌ی ملی دراین‌باره خواهد بود و مصمم است که این مورد عجیب و شرم‌آور را به صورتی مؤثر و در بالاترین سطوح پیگیری کند.

اظهارات جهان بزرگی مخالف صریح 
فرمایشات رهبری بود
شبکه 4 صداوسیما پیرو بخشی‌ از سخنان غیرمنصفانه و غیرحرفه‌ای حجت‌الاسلام جهان بزرگی در برنامه «زاویه» این شبکه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که قطعاً سخنان وی خلاف مصالح کشور و منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) است و می‌بایست آن را جبران کند.

محمود واعظی: با توهین به رئیس‌جمهور محبوب‌تر نمی‌شوید
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در صفحه توییتر خود نوشت: «‌هر چه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم توهین به رئیس‌جمهوری و تخریب دولت افزایش می‌یابد. این روش غیراخلاقی که با آموزه‌های دینی ما مغایر است، برای توهین‌کنندگان محبوبیت نمی‌آورد، از عزم و اراده رئیس‌جمهوری و دولت برای تلاش بیشتر در این شرایط سخت و خدمت به مردم نمی‌کاهد. میثاق همه ما در حکمرانی قانون اساسی است، مردم از تنش و توهین و جنجال خسته‌ شده‌اند. برای حل مشکلات کشور نیاز به تعامل و هم‌افزایی داریم، تبلیغات و دخالت در امورات و وظایف دیگران، راهگشا نیست. به‌جای شعار عمل کنیم و اجازه دهیم مردم قضاوت کنند.»

  محمد مهاجری: کاش معممین، ادب 
داشته باشند و اخلاق
 به گزارش اعتماد آنلاین، محمد مهاجری فعال اصولگرا با انتشار فیلم سخنان توهین‌آمیز به رئیس‌جمهور در برنامه صداوسیما در کانال تلگرامی خود نوشت:
1-سال‌ها پیش در ایام حج، مرحوم آیت‌الله مشکینی می‌گفت قدیم‌ها همه استادان حوزه، قبل از شروع درس اصلی، چندجمله‌ای اخلاق می‌گفتند و دل و ذهن طلبه را متوجه مکارم اخلاقی می‌کردند. به‌علاوه، قدیم‌ها استادانی بودند که فقط اخلاق تدریس می‌کردند و بهره‌شان به طلاب می‌رسید. از وقتی این دو عادت ترک شد، طلبه‌های ما هم بی‌اخلاق شدند.
2- انتقاد از مسئولان و رئیس‌جمهور حق همه است، اما وقتی کسی لباس پیامبر را - چه حق و چه ناحق- پوشیده اجازه ندارد بی‌تربیتی کند. هرچند در متمایلین به تندروهای پایداریچی، اخلاق‌مداری، گوهر نایاب است.
3- چقدر دلم تنگ‌شده است برای آخوندهایی که وقتی می‌دیدیمشان، انگار یک پیامبر (ص) کوچک‌شده بودند. حیف که در جمهوری اسلامی باید با چراغ دنبال آن‌ها بگردیم و حیف‌تر که افسرده و غصه‌دار، خیلی خیلی کم پیدا می‌کنیمشان.»

 حسام‌الدین آشنا: کاش کنار ریش 
و عمامه جهانتان را هم بزرگ می‌کردید
حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری، در واکنش به توهین به روحانی در توئیتی نوشت: مردم اهل ملاقه و منقل را به‌خوبی می‌شناسند. ای‌کاش در کنار ریش و عمامه، جهانتان را هم بزرگ‌تر می‌کردید تا بدانید که در این وانفسا اهانت به مردم شریف ایران و شخص دوم کشورتان نه خدمت به اسلامیت و جمهوریت، بلکه هم‌آوایی با یاوه‌گویان ترامپی است.

 ریاست جمهوری از صداوسیما شکایت می‌کند
معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد به دنبال پخش «صحبت‌های توهین‌آمیز» نسبت به رئیس‌جمهور و وزرای دولت در یکی از برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما از این سازمان و کلیه عوامل پخش این برنامه شکایت خواهد کرد.

 انتقاد معصومه ابتکار
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در توئیتی بخشی از آیه ۱۱ سوره حجرات را منتشر کرد که در آن آمده است: «و از یکدیگر عیب نگیرید و به همدیگر لقب‌های زشت ندهید؛ چه ناپسندیده است نام زشت پس از ایمان و هر که توبه نکرد آنان خود ستمکارند».

 عباس آخوندی: این ادبیات شرم‌آور است
عباس آخوندی در پیامی در صفحه توییترش نوشت: آقای علی عسکری فقط می‌توان گفت این ادبیات شرم‌آور است. آیا واقعاً این ادبیات شایسته صداوسیمای ملتی چون ایران با آن ادبیات فاخر است؟ با روح و روان مردم چه می‌کنید؟ چه می‌فروشید و ما به ازای آن چه می‌خرید؟ من در عجبم ز می‌فروشان کایشان/ به ز آنچه فروشند چه خواهند خرید؟ عذرخواهی کنید.

 انتقاد علی ربیعی از توهین یک روحانی به روحانی
علی ربیعی سخنگوی دولت نوشت: وقتی کلیپی از یک برنامه تلویزیونی حاوی توهین به رئیس‌جمهور را دیدم،‌ نمی‌دانم چرا بی‌اختیار فراتر از آن توهین، حرمت‌ این کلمات به ذهنم خطور کرد: دهه فجر، روحانیت، پژوهشگاه، اندیشه اسلامی و صداوسیما به‌منزله دانشگاه.

 هادی غفاری: برخی از فحاشی 
به روحانی نان می‌خورند
هادی غفاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با برنا در رابطه با توهین به رئیس‌جمهور در صداوسیما توسط یک روحانی گفت: من آدم واقع‌بینی هستم و عقیده دارم امروز لباس روحانیت با لباس 50 سال پیش خیلی فرق دارد. سابق بر این حوزه‌های ما مطهری، بهشتی و علامه جعفری تربیت می‌کرد و امروز از این‌ها تربیت می‌کند؛ البته من نمی‌گویم همه این‌طور هستند، ولی از این قشر زیاد تربیت‌شده است. مثل همه مردم یا خیلی از مردم که به دنبال معاش هستند، نان این‌ها هم در این کار است. مسئله دیگر این است که شاید نه همه، ولی عده ای بدشان نمی‌آید که با صراحت یا با کنایه از این حرف‌ها زده شود. به نظر من این‌ها ولایت مدار نیستند و نان را به نرخ روز می‌خورند. اگر فردا حکومت به آقای روحانی بها بدهد و از دولت چیزی به این‌ها برسد این‌ها در حد اعجاز از او تعریف می‌کنند. اگر این هتاکی نسبت به رئیس یک قوه دیگر انجام می‌شد با گوینده برخورد می‌کردند و گاهی در کمتر از این حد هم شکایت و فرد محکوم می‌شد. مثلاً کسی در مورد قم حرفی زده و گفته که کرونا از قم آمده است در دادگاه برای معاون وزیر یا سخنگوی بهداشت و درمان، پرونده ایجاد کردند، چون گفته بود این بیماری از قم شروع‌شده است.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.