انتخاب تاریخ:   /  /   
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بیشتر
کد خبر: 103448 | تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۴ - 00:07

ستاره صبح-مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات شکایات صورت گرفته از وزیر ارتباطات را اعلام کرد. به گزارش ایرنا، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در توئیتی در صفحه توئیتر خود درباره جزئیات احضار وزیر ارتباطات نوشت: دادستان محترم کل کشور گفته‌اند اتهام وزیر ارتباطات صرفاً استنکاف از دستور قضایی فیلتر اینستاگرام نیست. سید جمال هادیان زواره افزوده است: برخی اعمال محدودیت‌های دیگر هم ابلاغ و اجرا نشده است. ایشان در صحبت‌هایشان از شکایات متعدد نام بردند. برای تنویر افکار عمومی، فهرست شکایات به شرح زیر است. «شکایت طومار وار ۴۳۲ نفر از مردم اهواز در خصوص استفاده از فضای مجازی در حمله تروریستی به رژه اهواز، شکایت طومار وار حدود ۱۵۰ نفر از طلبه‌های استان کرمان در خصوص فسادهای رخ‌داده در فضای مجازی، شکایت ۳ فرد حقیقی با یک مضمون در خصوص فسادهای فضای مجازی، شکایتی در خصوص مصاحبه وزیر ارتباطات در مورد غصب فرکانس‌های باند ۷۰۰-۸۰۰ توسط صداوسیما، شکایتی در خصوص توئیتی از وزیر ارتباطات در مورد میزان پیشرفت‌های ارتباطات پهن باند در ایران در دولت تدبیر و امید. وزیر ارتباطات در متن دفاع خود به این نکته مهم اشاره کرد و نوشت: «دستور دادیار شیراز توسط دادستان کل کشور موقوف الاجرا شده و در دستورات بعدی دادستان کل کشور به جای عبارت محدودسازی از عبارت فیلتر مصادیق محتوای مجرمانه اینستاگرام استفاده‌شده که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. لذا حکم قضایی محدودسازی کل اینستاگرام سالبه به انتقاء موضوع است. جدای از این توضیحات بنا بر مواد ۷۴۹ و ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی، شرکت‌های اینترنتی موظف به اجرای دستورات قضایی بوده و اتهام استنکاف وارد نیست چراکه در هیچ قانونی وزیر ارتباطات مسئول اجرای دستور قضایی پالایش نیست.» 
اتهامات متعددی متوجه وزیر ارتباطات است دادستان کل کشور گفت: وزیر ارتباطات اتهامات و شکایات زیادی دارد که طبق قانون باید پاسخگو باشد.
به گزارش شفقنا حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری گفت: احضار برخی از مسئولان در دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پیرو بعضی از گزارش‌ها درباره تخلفاتی بوده که از قبل داشتیم. وی در مورد احضار و بازجویی از وزیر ارتباطات گفت: بازجویی از وزیر ارتباطات به دلیل مسائل و شکایات مختلفی که از بخش‌های مختلف به دادسرای تهران ارجاع شده بود، است. ایشان هم طبق قانون برای ارائه توضیحات دعوت و احضار شدند.  وی افزود: یک مسئله‌ای را دیدم که مقداری در مورد آن بی‌انصافی شد این‌که تصور این بوده که اتهام ایشان فقط نبستن اینستاگرام بوده و در فضای مجازی آن را منعکس کردند؛ درحالی‌که اتهامات متعددی متوجه وی بوده است البته صرف اتهام است و ممکن است که در مجموع رسیدگی در دادسرا منتهی به قرار منع تعقیب شود؛ به هر حال هر فردی که در مظان اتهام باشد باید پاسخگو باشد. منتظری یادآور شد: در نامه کتباً نوشتیم که این بخش‌های مضر را باید ببندند و جلواش را بگیرند؛ متأسفانه این کار انجام‌نشده و قانون او را مکلف کرده بود و مصوبات شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی هم وزارت ارتباطات را مکلف کرده بود که محدودیت‌ها را ایجاد کنند که متأسفانه شاهد آن نبودیم‌.

modiseh سرویس مدرسه

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.