انتخاب تاریخ:   /  /   
کد خبر: 10033 | تاریخ : ۱۳۹۶/۵/۸ - 20:49

ستاره صبحتبریز با قدمت کهن و تمدنی غنی به علت واقع شدن در مسیر جاده ابریشم (ایپک یولو)، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان، مهد سرمایه‌گذاری و تجارت داخلی و بین‌المللی، دروازه تجارت ایران، قطب صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی ایران، کسب مقام اول در بخش جذب سرمایه‌گذاری خصوصی، ساخت ساختمان‌های مدرن و زیبا، برج‌سازی، زیباترین و مدرن‌ترین شهر ایران، انتخاب بهترین شهر برای زندگی، امن‌ترین و پاک‌ترین شهر، خواهرخواندگی با چندین شهر خارجی، نخستین پایتخت تشیع در جهان اسلام، شهر بدون گدا، وجود نویسندگان و شعرای مشهور جهانی، آب و هوای خوب، آثار تاریخی و گردشگری فراوان، صنایع دستی و... زیرساخت‌ها و بسترهای اولیه را برای ورود شهر تبریز به عنوان زیباترین و توسعه‌یافته‌ترین شهر جهان اسلام فراهم کرده باشد.

با این ویژگی‌ها و ظرفیت‌هایی که امروز در شهر اولین‌ها هست و یا در آینده نزدیک به امکانات زیرساختی این شهر افزوده خواهد شد، به طور قطع و یقین باید متذکر شد، که تحقق آرمان «تبریز شهری جهانی و برای همیشه به عنوان زیباترین و توسعه یافته‌ترین شهرهای جهان اسلام» ملقب شود و به نظر می‌رسد، دور از دسترس هم نباشد و در بین شهرهای ایران شهر تبریز، به عنوان اولین شهر جهانی توسعه‌یافته و زیبا لقب بگیرد. به هر حال، تبریز در طول تاریخ کشورمان همواره شهری پیشتاز در عرصه‌های مختلف چون در حوزه شهری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی بوده که معادلاتش با تمام شهرهای جهان و حتی دیگر کلان شهرهای کشورمان فرق داشته است. به خاطر همین پیشتازی تبریزی‌‌ها و آذربایجانی‌ها، از پشتیبانی انقلاب و نظام اسلامی و به خصوص رهبر و ولی‌فقیه نظام جمهوری اسلامی ایران است، که حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب «این شهر را قلب آذربایجان و آذربایجان را سر ایران» نامیده‌اند.
حال اینکه تا به امروز چه فرصت‌های طلایی که برای آماده کردن تبریز به‌عنوان «پایتخت گردشگری جهان اسلام» را از دست دادیم! دیگر نمی‌توان گفت چرا فلان شهر پیشرفت کرد ولی ما اندر خم یک کوچه و منتظر حمایت دولت هستیم. چه کارهای ساده‌ای که می‌توانستیم انجام دهیم اما نکردیم!!! حالیا در این ۵ ماه باقیمانده تا آغاز سال 2018 چه می‌شود کرد؟؟
۱-بیایید شهررا به مردم بسپارید (هرچند فعلا شورای۴ دیگه توجهی به امورات شهر ندارد و شورای ۵ هم که قانونا شروع به‌کار نکرده است.
۲-گزارشی از عملکرد به مردم بدهید وآنهارامَحرَم بدانید.
۳-از شهروندان در چند بند اجرایی بخواهید که تعصب تبریزی بودن واصل آماده کردن شهر را به نمایش بگذارند.
۴-ازاین فرصت وبا دست گذاشتن روی تعصب‌های مردم می‌توانیم استفاده کنیم.
به مردم ازطریق مدارس، مساجد، رادیو، تلویزیون، بنرها و... تذکردهیم درچگونگی استقبال و معرفی تبریز بکوشند.
۵-باتوجه به علاقه گردشگران ورودی با آشناشدن بافرهنگ دینی و اجتماعی ما، ازمردم بخواهیم کسانی که تمایل دارند از مهمانان در منزلهای خود پذیرایی چندساعته وحتی چندروزه داشته باشند. جهت مدیریت و جلوگیری از هرگونه پیش آمد از طریق سازمان گردشگری فرم‌هایی را پرکرده واعلام آمادگی کنند.
۶-نازیبایی‌های بصری در کوچه پس کوچه‌ها و خیابانها را رفع کنند.
۷-خانواده‌ها و اصناف همچون فرهنگ پیشینیان هرروز جلوی خانه و مغازه خود را آب و جارو کنند.
۸-به اصناف آموزش مشتری‌مداری داده شود.
۹-مساجد. حسینیه‌ها وسایر اماکن مذهبی د‌ر حدامکان زیباسازی و جذاب گردد.
۱۰-راهنمایی و رانندگی فعال‌تر شده و رانندگان تاکسی و اتوبوسها را آموزش دوباره توجه به قوانین و چگونگی برخورد با مهمانان را بدهد.
البته کلی مدیریت دیگر با تکیه به شهروندان می‌شود انجام داد چرا که گردشگر بیش از تشریفات‌های اداری از بامردم بودن لذت خواهدبرد.
۱۱-زیبایی با آب و نور و رنگ به چشم میخورد پس آبنماهای شهر را راه‌اندازی کنیم و باکلمات وجملاتی ساده به مهمانان خیرمقدم بگوییم.
دوستان، مدیران عزیز استان و تبریز، همه چی متکی به پول نیست، بیشتراراده لازم است. مردم عزیز و مهماندوست تبریزی بیایید «کمپین معرفی تبریزبه دنیا» را عملا راه‌اندازی کنیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.