اشک عارف درآمد!

در نهایت حمایت رئیس دولت اصلاحات از این لیست و دعوت دیگران به حمایت و پشتیبانی از آن از یک سو و از خود گذشتگی نامزدهای سرشناس اصلاح‌طلب و انصراف آن‌ها از کاندیداتوری از سوی دیگر باعث شد این لیست موفق شود در پایتخت هر 21کرسی را کسب کند.

چرایی رأی به لیست امید در کلان‌شهرها

لیست 21 نفره از زمان مطرح شدن، نقدهایی جدی به خود دید. بخشی از نقدها ناشی از منافع افرادی بود که در لیست قرار نگرفته بودند و در قیاس با اسامی لیست، خود را از بخشی از آن‌ها یک سروگردن بالاتر می‌دیدند.

4000 هکتار باغات پایتخت نابود شده‌اند!

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پایتخت در وضعیت نامناسبی از جهت بلندمرتبه‌‌سازی قرار دارد، گفت: براساس گزارش‌های واصله، با اجرای مصوبه برج - باغ، متأسفانه چهار هزار هکتار از باغات تهران نابود شده است.

فراز و فرودهای مجلس دهم در نیم نگاه

مهمترین تصمیم مجلس دهم در روزهای نخست، تعیین تکلیف کرسی ریاست بود. علی لاریجانی درحالی توانست به عنوان رئیس مجلس همچنان به کار خود در کسوت ریاست ادامه دهد که اصلاح‌طلبان امید داشتند بتوانند با رای به محمدرضا عارف، پس از 12 سال کرسی پارلمان را پس بگیرند.

ترامپ در نقطه حساس

در روزهای اخیر و پس از روشن شدن مذاکرات محرمانه و پشت پرده داماد ترامپ با سفیر روسیه، فشار رسانه‌ها بر کاخ سفید افزایش یافته است.

نقش‌خزانه داری ریاض برای ترامپ

مطابق با پیش‌بینی‌ها سفر خاورمیانه‌ای ترامپ به ریاض به عنوان اصلی‌ترین شریک تجاری ایالات متحده آمریکا در منطقه غرب آسیا با حواشی مهمی روبه‌رو بود.

خطر سوء‌استفاده از طرح کارورزی

در ابتدا باید اشاره داشت که نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر اساس آنچه که در قانون کار آمده، کارآمد نیست و این عوامل موجب تشدید نابه‌سامانی در بازار کار کشور خواهد شد و طرح کارورزی اگر درست اجرا نشود جز تهدید نیروی کار و افزایش ناامنی شغلی، نتیجه دیگری ندارد.

شوکه شدن تماشاگران در هنگام اجرا

سال قبل در هفت نمایش بازی داشتم، هرچند در فضای مجازی با بی‌مهری‌هایی مواجه شدم و در ضمن اداره کل هنرهای نمایشی به من لطف زیادی داشت و بهای زیادی برای کارم قائل شد.

آینده روابط ایران-فرانسه

فرانسویان پس از آنکه توانستند از انتخابات ریاست جمهوری این کشور سربلند بیرون آیند، حال در برابر انتخابات مهم و تأثیرگذار دیگری قرار دارند که در روزهای آتی برگزار خواهد شد.

رجال سیاسی در قتلگاه

این روزها سخن از انتخاب شهردار تهران در میان است و هر کس گزینه مطلوب خود را به شورای شهر پیشنهاد می‌کند.

رابطه معکوس نرخ تورم با بیکاری

در تمام کشورها رابطه معکوس میان نرخ تورم و نرخ بیکاری وجود دارد. اگر دولت بخواهد با نرخ تورم مبارزه کند، نرخ بیکاری افزایش می‌یابد و اگر بخواهد به فکر مبارزه با نرخ بیکاری باشد، نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند.

مبارزه با قاچاق نیازمند شبکه‌ای هوشمند

گمرک به عنوان سازمانی رسمی برای ورود و خروج کالا در ایران فعالیت می‌کند اما به نظر می‌رسد امروزه به عنوان گذرگاهی غیررسمی هم شناخته می‌شود، چرا که براساس آمارهای رسمی سالانه حدود 55 تا 60 هزار میلیارد تومان کالای قاچاق وارد ایران می‌شود، که عمده کالای قاچاق از مبادی رسمی یعنی گمرک جمهوری اسلامی ایران وارد می‌شود.

بازاندیشی در رفتارهای اصول گرایانه

پس از آنکه مردم در روز 29 اردیبهشت‌ماه در پای صندوق‌های رأی نشان دادند دیگر فریب وعده‌های عوام‌گرایانه و توزیع پول را نمی‌خورند و ...

شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟

صادق آملی لاریجانی، روز گذشته در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به برگزاری با شکوه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، «حفظ امنیت و ابراز اقتدار و همبستگی ملی» را از مهم‌ترین نتایج چنین همایش سراسری عظیم برشمرد.

«تب کریمه کنگو» در کرمانشاه و بندرعباس

هشدارهای غیرکارشناسی و خبرهای همراه با ابهام درباره بیماری تب کریمه کنگو چند روزی است فضای مجازی را پرکرده و به نگرانی‌های مردم در این مورد دامن زده‌ است

کم‌آبی بدن را چگونه جبران کنیم؟

زمانی که میزان آب بدن کمتر از مقدار مورد نیاز باشد، بدن با کم آبی (Dehydration) مواجه می‌شود.

یارانه مستمندان 1 تا 3 برابر افزایش می یابد

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که در برنامه انتخاباتی دولت دوازدهم به صراحت آمده است که قصد دارید در یک دوره 4 ساله سطح معیشت 10 میلیون نفر از اقشار فقیر جامعه را 5 برابر کنید که این کار به منابع بسیار زیادی احتیاج دارد، این منابع را از کجا و از چه محلی تأمین می‌کنید، اظهار داشت: اکنون یارانه و مستمری‌ این قشر 3.4 برابر شده است.

یاداشت-پایین صفحه

گزارش

اخبار

مصاحبه